Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
У минулому році більше 400 безробітних жителів Волині залучили до виконання суспільно корисних робіт

Є лише одна категорія людей, яка може не мати статус безробітного, але може взяти участь у суспільно корисних робіт – це внутрішньо переміщені українці.

Фото: фейсбук.

У минулому році більше 400 безробітних жителів Волині залучили до виконання суспільно корисних робіт

Волинський обласний центр зайнятості спільно з територіальними громадами організовують суспільно корисні роботи для безробітних

У 2023 році 447 волинян працевлаштували таким чином.

Про це повідомила очільниця обласного центру зайнятості Алла Куцин під час брифінгу ОДА, інформують на фейсбук-сторінці Волинська обласна державна адміністрація .

«Загалом в Україні це називають «армія відновлення «. На щастя, Волинь немає великих потреб у відновленні, тому у нас – «армія оборони «. Тобто у рамках суспільно корисних робіт безробітні облаштовують оборонні рубежі, блокпости, спостережні пункти, укриття, заготовлюють дрова та виконують сільськогосподарські роботи для родин загиблих військовослужбовців, – зазначила Алла Куцин. – Також вони допомагають особам з інвалідністю, людям похилого віку, ремонтують житло внутрішніх переселенців та ліквідовують стихійні сміттєзвалища».

Крім того, люди, які залучені до суспільно корисних робіт плетуть маскувальні сітки, шиють допоміжні засоби для потреб ЗСУ та виготовляють й пакують продукти харчування для військових. Вони отримують заробітну плату у розмірі близько 10-ти тисяч гривень на місяць.

«Для того, аби взяти участь в цих роботах особа має бути на обліку в центрі зайнятості і бути в статусі безробітного. Є лише одна категорія людей, яка може не мати статус безробітного, але може взяти участь у суспільно корисних робіт – це внутрішньо переміщені українці», – додала керівниця Волинського обласного центру зайнятості.

Слід зазначити, що безробітний влаштовується на тимчасове робоче місце до певного роботодавця, який працює з ним, як зі своїм працівником, а служба зайнятості фінансує його заробітну плату. Загалом на зарплати таким працівникам виплатили 2,3 млн гривень.

«Торік нам вдалося організувати суспільно корисні роботи з 35-ма громадами області. В цьому році сподіваємося розширити перелік залучених ТГ», – сказала пані Алла.

Вона також розповіла, що у Ковельському районі найбільше громад, що залучені до проекту (14). У Луцькому районі 9 громад організували суспільно корисні роботи, а у Камінь-Каширському та Володимирському по 6.

«Суспільно корисні роботи – це хороша можливість виконати корисні роботи для громади і заробити кошти. Крім того, в умовах воєнного стану виплата допомоги по безробіттю триває лише 90 календарних днів. Однак, коли безробітний працевлаштовується на тимчасові роботи, то така виплата припиняється у зв’язку з оплатою суспільно корисних робіт. Опісля цього, людина може знову стати на облік в центр зайнятості і отримувати допомогу по безробіттю до влаштування на нову роботу», – зауважила Алла Куцин.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Читайте також: Громада на Волині відправила 800 кг апетитної допомоги бійцям на Харківський напрямок (Фото)

Реклама Google

Telegram Channel