Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
У лісах Волині стрімко зростає кількість вовків

Польща заборонила відстріл хижаків, вони мігрують на волинь.

Фото ілюстративне / facebook.com.

У лісах Волині стрімко зростає кількість вовків

Люди не лише переймаються безпекою домашніх тварин, а й бояться за власні життя

Ще років 5 тому хижаків рідко бачили у лісах Волинської області. Нині їхня кількість на прикордонні суттєво зросла.

Про це пише Українське товариство мисливців і рибалок - УТМР.

«Збільшення популяції вовків спровоковано кількома чинниками. По-перше, Польща заборонила їх відстріл. Відповідно, кількість вовків у них зростає. А з Польщі вони мігрують до нас – перед народженням малят вовчиця зазвичай веде зграю у нове місце. Волинські ліси тепер ідеально підходять для виведення потомства – з початку повномасштабної війни полювання у нас заборонили. У лісах тихо, кількість дичини зросла. І бобрів, які вважаються першою здобиччю в харчовій ланці вовків, розвелося дуже багато», – каже голова Любомльської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР) Олександр Мікульський

Ще гірша ситуація у селах на кордоні з Білоруссю. 

Недавно, стверджують у Самарівській громаді на Ковельщині, в лісі поблизу хутора Бродятине бачили п’ять вовків. А якогось дня почули постріли. Селяни кажуть, що тоді застрелили двох сіроманців – вовка і вовчицю.

«До повномасштабної війни регулювати кількість хижих тварин за наявності відповідної ліцензії та відстрільної картки мали право і мисливці. Зараз полювання заборонено законодавством, і відстріл проводить лише єгерська служба. Згідно зі статистикою, кількість вовків у Волинській області зростає. Наприклад, у 2020 році їх було 34, в 2021 і 22-му – вже 39, а минулоріч їх стало 44. 2022 року в області відстрелили 18 вовків, 2021-го – 20 особин, роком раніше – вісім», – пояснює головний спеціаліст відділу мисливського господарства, полювання та рекреації Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Оксана Пудловська.

Окрім сіроманців, чималої шкоди приватним господарствам волинян завдають і лисиці. З кожним роком їх стає все більше. У 2023-му їх налічувалося 2714 особин. Це на сотню більше порівняно з позаминулим роком. Руді хижачки тепер не лише вільно гуляють селами і викрадають домашню птицю. Минулоріч їх бачили і в обласному центрі. Як стверджують фахівці, лисиця є основним переносником такого небезпечного захворювання, як сказ. Хворий звір втрачає страх і нападає на свійських тварин. Причому не лише на собак і котів, а й на велику та дрібну рогату худобу.

У зв’язку з поширенням небезпечної хвороби господарям домашніх тварин радять щорічно їх вакцинувати. Щодо самих лисиць, то з 2012 року брикети з вакциною в області розкидали з гвинтокрилів. Нині з початку війни це робити заборонено. Тому 2023-го брикети з вакциною проти сказу фахівці Держпроспоживслужби розкидали у Луцькому районі вручну. Нинішнього року таку ініціативу планують поширити на всю область. У прикордонних з Білоруссю районах зроблять це після погодження з військовими адміністраціями.

До широкомасштабної агресії рф у Волинській області щорічно регулювали чисельність хижаків. Тепер полювання заборонено і це можуть робити лише єгері, яких дуже бракує. 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Читайте також: Десять волинян – претенденти на участь в Олімпійських іграх-2024.

Реклама Google

Telegram Channel