![Музею Волинської ікони подарували старовинний експонат](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/b/7j/dcyydp-uvaqr5yjxl3y3gx2g53x5qm6qjheo7jb.jpg)
На медальйоні Свята Варвара зображена з традиційними атрибутами – мечем і потиром.
Музею Волинської ікони подарували старовинний експонат
Нещодавно колекція предметів металопластики у музеї Волинської ікони поповнилася новим експонатом
До музею завітала настоятелька жіночого монастиря Святого Василія Великого Волинської єпархії ПЦУ в Луцьку ігуменя Анастасія, яка за дорученням прихожанки храму передала медальйон або натільну іконку з образом Святої Варвари кінця ХІХ – початку ХХ ст.
Про це інформують на фейсбук-сторінці музею Волинської ікони.
Саме тоді виробництво образків, присвячених святій, набуло масового характеру. Культ великомучениці поширився в Україні після того, як ще у ХІІ ст. до Києва привезли часточки мощей, які помістили у Свято-Михайлівському монастирі. Нині мощі зберігаються у Свято-Володимирському соборі Києва.
На медальйоні Свята Варвара зображена з традиційними атрибутами – мечем (символ мученичества) і потиром (символом євхаристії). Одягнута у шляхетські одежі, орнаментований пояс підкреслює тонкий стан, на голові вінець. Свята Варвара є захисницею всіх жінок і покровителькою людей, діяльність яких пов’язана з вогнем. На звороті медальйона зображений хрест з кінцями у вигляді трилисника, який символізує Пресвяту Трійцю.
Музей вдячний за такий подарунок і планує в подальшому використовувати його на тематичних виставках.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/a/3w/b2dqki-0x0-704x1033-o5y52rplglb7sw3cpbavcc3oaei5v3wa.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/k/qm/nypob6--1x0-738x1107-abs3fxoxvzpdn65d3m3j56kvst5lgqmk.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Volyn Nova.
Читайте також: Ляльки-князівни на Волині: унікальна виставка майстринь з України та різних куточків світу (Відео, фото).
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)