Курси НБУ $ 40.30 € 43.76
Музею Волинської ікони подарували старовинний експонат

На медальйоні Свята Варвара зображена з традиційними атрибутами – мечем і потиром.

Фото: Фейсбук.

Музею Волинської ікони подарували старовинний експонат

Нещодавно колекція предметів металопластики у музеї Волинської ікони поповнилася новим експонатом

До музею завітала настоятелька жіночого монастиря Святого Василія Великого Волинської єпархії ПЦУ в Луцьку ігуменя Анастасія, яка за дорученням прихожанки храму передала медальйон або натільну іконку з образом Святої Варвари кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Про це інформують на фейсбук-сторінці музею Волинської ікони.

Саме тоді виробництво образків, присвячених святій, набуло масового характеру. Культ великомучениці поширився в Україні після того, як ще у ХІІ ст. до Києва привезли часточки мощей, які помістили у Свято-Михайлівському монастирі. Нині мощі зберігаються у Свято-Володимирському соборі Києва. 

На медальйоні Свята Варвара зображена з традиційними атрибутами – мечем (символ мученичества) і потиром (символом євхаристії). Одягнута у шляхетські одежі, орнаментований пояс підкреслює тонкий стан, на голові вінець. Свята Варвара є захисницею всіх жінок і покровителькою людей, діяльність яких пов’язана з вогнем. На звороті медальйона зображений хрест з кінцями у вигляді трилисника, який символізує Пресвяту Трійцю.

Музей вдячний за такий подарунок і планує в подальшому використовувати його на тематичних виставках.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Читайте також: Ляльки-князівни на Волині: унікальна виставка майстринь з України та різних куточків світу (Відео, фото).

Реклама Google

Telegram Channel