Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
В обласному центрі Волині зняли відео для художника з Франції, який збирає донати для українських дітей

Справді, блогерка з Києва Іванна Яковенко, яка має надзвичайну схожість з поетессою.

Фото із сайту modern-ukraine.com.ua.

В обласному центрі Волині зняли відео для художника з Франції, який збирає донати для українських дітей

Крістіан Гемі від початку вторгнення підтримує український народ та одним з перших приїхав до України у березні 2022 року.

До дня народження Лесі Українки французький художник-мураліст Крістіан Гемі (творче псевдо – С215), відомий своїми арт-об'єктами на зруйнованих окупантами будівлях в Бородянці, Ірпені та Гостомелі, оголосив благодійний збір в підтримку постраждалих українських дітей. 

Він запустив у соцмережах промо-ролик, який знімався у Будинку Косачів в Луцьку, а роль Лесі зіграла відома блогерка з Києва Іванна Яковенко, яка має надзвичайну схожість з поетессою.

Цей проєкт – спільна ініціатива митця та Благодійного фонду «Сучасна Україна».

Крістіан Гемі дарує кожному, хто задонатить 50 євро для курсу психологічної арт-реабілітації постраждалих українських дітей, поштову марку із зображенням власного муралу «Портрет Лесі Українки» та своїм авторським підписом.

Фото із сайту modern-ukraine.com.ua.
Так Лесю Українку зобразив Крістіан Гемі. Фото із сайту modern-ukraine.com.ua.

 Для цього потрібно зайти за посиланням (https://bit.ly/postmark-lesia), зробити вказаний донат та надіслати дані для поштової відправки марки. Отримати поштову марку можна буде протягом наступних 2 тижнів з моменту здійснення донату.

Всього в рамках даної ініціативи планується реалізувати 250 поштових марок. Всі виручені кошти художник передає соціальному проєкту For Kids UA, що реалізує Благодійний фонд «Сучасна Україна», для подальшої психологічної підтримки постраждалих українських дітей з прифронтових територій та родин загиблих захисників.

Зауважимо, французький вуличний художник Крістіан Гемі від початку вторгнення підтримує український народ та одним з перших приїхав до України у березні 2022 року.

Крістіан Гемі. Фото із сайту ukr.net.
Крістіан Гемі. Фото із сайту ukr.net.
На стінах зруйнованих росіянами будинків у Бородянці зʼявився портрет Лесі Українки.
На стінах зруйнованих росіянами будинків у Бородянці зʼявився портрет Лесі Українки.

  До слова, разом з анонсом збору, митець також опублікував на власній сторінці в Instagram надихаючий промо-ролик, в якому талановита українська блогерка та науковиця Музею видатних діячів української культури Іванна Яковенко в образі Лесі Українки цитує поезію письменниці та закликає всіх охочих підтримати українських дітей.

Фото із сайту modern-ukraine.com.ua.
Іванна Яковенко в образі Лесі Українки цитує поезію письменниці. Фото із сайту modern-ukraine.com.ua.

 На відео дівчина не просто постала в образі молодої поетеси, але й своїм аутентичним образом дозволила всім охочим доторкнутись до епохи, в якій жила письменниця, проходжаючись родинною садибою сім’ї Косачів на території історико-культурного заповідника «Старе місто» в місті Луцьку.

«Це уже третя поштова марка, яку у співпраці з відомими художниками-муралістами презентує громадськості наш фонд заради зборів на підтримку постраждалих дітей», – розповів Президент Благодійного фонду «Сучасна Україна Володимир Гавриш. Також він додав, що Крістіан Гемі одразу погодився на пропозицію волонтерів.

«Крістіан – француз з душею українця. Його мурали – це своєрідна вулична релігія, що віє свободою та прагненням жити. За це сьогодні ведуть боротьбу українці і саме тому ми пліч-о-пліч з кожним і в будь-якому куточку світу, де готові підтримувати наше прагнення у цьому», – зауважив Володимир Гавриш.

Читайте також: Пили з кружки, та не з тієї: у музеї на Волині показали один експонат.

Telegram Channel