Курси НБУ $ 39.79 € 42.38
У квітні людство побачить рідкісне астрономічне явище

Комета обертається навколо Сонця по високоеліптичній орбіті приблизно раз на 71 рік.

Фото: Відкриті джерела.

У квітні людство побачить рідкісне астрономічне явище

У квітні людство зможе спостерігати за рідкісним астрономічним явищем – проходженням комети «поруч» із Сонцем під час повного сонячного затемнення

Комета 12P/Понс-Брукса відома як «комета диявола» має в діаметрі близько 17 кілометрів і обертається навколо Сонця по високоеліптичній орбіті приблизно раз на 71 рік.

Як пише Live Science, подія відбудеться 8 квітня, повідомляють Економічні новини.

 Із наближенням до Сонця її крижана оболонка втрачає стабільність і комета викидає в космос суміш льоду та газу, відому як кріомагма. Під час ранніх спостережень виверження кріомагми нагадували роги, що й спонукало астрономів дати кометі прізвисько «комета диявола». 

Очікується, що комета 12P максимально наблизиться до Сонця 24 квітня, після чого вона почне рух у зворотному напрямку. Підчас повного сонячного затемнення 8 квітня комету можна буде побачити навіть у любительскі телескопи та потужні об’єктиви фотоапаратів. Щоправда, ця розкіш буде доступною лише мешканцям певних регіонів Північної Америки, де спостерігатиметься уся ця космічна вакханалія.

Зазначається, що астрофотографи – любителі фотографувати космічні явища – вже з нетерпінням чекають можливості зафіксувати на одному знімку одразу і повне сонячне затемнення, і яскраву комету «поруч» із Сонцем.

Але, якщо комета «вибухне» черговим викидом кріомагми за кілька днів чи, тим паче, годин до затемнення, то побачити її можна буде навіть неозброєним оком. Але захисні окуляри все ж варто буде надягнути, коли будете спотерігати за сонячним затемненням, кажуть астрономи.

Читайте також: «Гороскоп на 4–10 березня».

 

Telegram Channel