Курси НБУ $ 40.65 € 43.48
Порошенко розповів, скільки кілометрів фортифікацій треба збудувати Україні

Петро Порошенко.

Фото Європейська солідарність.

Порошенко розповів, скільки кілометрів фортифікацій треба збудувати Україні

Фортифікаційні споруди зараз – це умова існування держави, вважає Петро Порошенко. Про це він сказав в ексклюзивному інтервʼю Олені Курбановій на телеканалі «Прямий»

Він вкотре закликав владу обʼєднати зусилля і терміново наростити темпи будівництва оборонних споруд, а також застеріг від корупційних схем на фортифікаціях. 

«Мене не лякає, коли там буде система «Prozorro». Це утаємничення, через яке крадуть, зовсім не потрібне. Ми живемо в 2024 році, і росіяни із супутника бачать не те що кожен трактор, а кожного солдата, де починається, де будується. І це не сховаєш. Але вони не повинні мати жодного сумніву, що є перша, друга, третя лінія фортифікаційних споруд – із зубами дракона, мінними полями, з бетонними двох-трьох ярусними вогневими точками, зі штабами, зведеними опорними пунктами, з усім. Має бути не один взводний пункт, куди звозили десяток журналістів, щоб потім зробили відосик. Це не працює. Покажіть збудовані – я вважаю, що гостро необхідні півтори тисячі, Зеленський казав про 2 тисячі кілометрів», – зазначає Порошенко. 

Він нагадав, що вперше про це заявив на початку серпня 2023 року. «Зазнав шаленої атаки. Знаєте чому? Бо моя пропозиція будувати фортифікаційні споруди заважала їм наступати. «Якщо ми зараз перейдемо до розмов про фортифікаційні споруди, всі подумають, що ми перестали наступати». До речі, ті самі претензії через два місяці були висловлені Залужному після його статті», – констатує пʼятий Президент. 

«Через два місяці після моєї вимоги розпочати будівництво споруд – а я запропонував внести зміни до бюджету і виділити кошти, причому не уряду, а військово-цивільним адміністраціям, робити так, як ми це зробили в 2014 році, – наприкінці вересня це вже підтвердив Шмигаль. В жовтні виступив Зеленський і сказав, що «так, я на Ставці даю доручення, щоб через два місяці фортифікаційні споруди були збудовані». Тільки гроші не були виділені», – констатує Порошенко. 

«З цього часу пройшло три Ставки. Гроші почали виділятися трохи в січні і в лютому більша частина. І як тільки пішли фінансові потоки, з’являється «велике крадівництво». Але фортифікації – це життя солдат. Фортифікації – це рятування українських територій», – наполягає Порошенко. 

«Інститут вивчення війни наголосив, що існує зараз величезний ризик прориву лінії оборони українських військ росіянами з двох причин – відсутність боєприпасів по всій лінії фронту, їх недостатність, і друга – відсутність фортифікаційних споруд», – зауважив Порошенко. 

«Коли я побачив, що держава не будує, я дав команду, починаючи з жовтня, шукати і укладати контракти на закупівлю техніки – екскаваторів, бульдозерів, Фоденів, кранів, які будуть допомагати будувати фортифікаційні споруди. Зараз у нас закуплені 23 одиниці техніки, плюс декілька потужних вантажівок з колісною формулою 6х8. Ми можемо приступати до будівництва. Коли ми запросили міністра відповідного, військове командування, військово-цивільну адміністрацію, нам відповіли – Петре Олексійовичу, з вами заборонена робота… Ви про що?», – обурюється Порошенко. 

«Я й без них буду будувати. Але мій заклик – об’єднатися. Вивчити уважно досвід Ізраїлю – створення уряду національної єдності. Між собою потім розберемося. Нам треба забезпечити перемогу, а такі гидкі політиканські ігри ослаблюють державу», – наголошує Порошенко. 

Реклама Google

Telegram Channel