![Морякам, які пережили російський полон після атаки у Керченській протоці, передали іменні кортики](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/z/zv/uggarj-7vcyhi7fykus32ujzxc353hjrycdmzvz.jpeg)
Унікальні кортики виготовив батько одного з моряків Андрія Ейдера Дмитро.
Морякам, які пережили російський полон після атаки у Керченській протоці, передали іменні кортики
Петро Порошенко під час поїздки на Одещину вручив іменні кортики військовим морякам, які у 2018 році брали участь у проході українських кораблів через Керченську протоку і потрапили в російський полон
Унікальні кортики виготовив батько одного з моряків Андрія Ейдера Дмитро. Після повернення з полону військові моряки продовжують захищати Україну в одному з підрозділів ВМС, інформує eurosolidarity.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/v/kx/p2kdkh-0x0-1030x438-ilshsfomii372ztl5xhsm2llglg5tkxv.jpeg)
«Ці хлопці є легендами наших Військово-Морських Сил. У 2018 році, коли росіяни незаконно атакували українські військові судна «Нікополь», «Бердянськ» та «Яни Капу» в Керченській протоці, вони потрапили в полон. Тоді історія наших моряків чітко та голосно пролунала в Україні та за кордоном», – нагадав Порошенко.
«Уся країна боролася за їх визволення. А вони щодня в катівнях Лефортово вірили, що обов’язково повернуться на рідну землю, виявляючи витримку, стійкість та патріотизм. І от нарешті восени 2019 року вони повернулися додому», – пише Порошенко.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/4/ex/53e5ug-0x0-1024x682-elixqjzfohntybwu4ca76ee74ca55ex4.jpeg)
«Дуже приємно зустрітися з героями, які продовжують нести службу та боротися за вільне українське море. Мав за честь нарешті вручити їм кортики, ідея створення яких виникла ще 5 років тому. Вони іменні та мають гравіювання з точними координатами та часом взяття у полон кожного з моряків. Створив їх у своїй ковальській майстерні «Дархан», батько моряка Андрія Ейдера — Дмитро Ейдер», – розповідає пʼятий Президент.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/g/ru/i3ysh7-0x0-1024x682-ggrbebhnyxlkwnon27dinvcyjmgt4rug.jpeg)
«Пишаюсь знайомством з кожним із них та переконаний, що наші військові ще точно матимуть змогу вільно ходити водами Чорного та Азовського морів», – зазначає Петро Порошенко.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/a/ov/gdbcjj-0x0-1024x682-4iutp76oqy4mcjhffnneaw62kbx5rova.jpeg)
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)