Курси НБУ $ 40.44 € 43.53
Депутати підтримали звернення щодо визволення волинських військовополонених

Ініціював внесення відозви депутат Ігор Лех.

Фото: facebook.com.

Депутати підтримали звернення щодо визволення волинських військовополонених

Волиньрада звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Прем’єр-міністра України щодо визволення полонених захисників

Як йдеться у тексті документу, з початку повномасштабного вторгнення Україні вдалося повернути 3135 захисників та захисниць, з них лише 50 – волиняни. За 3 місяці 2024-го року було проведено 3 великих обміни полоненими: 8 січня повернули 230 українців, 31 січня – 207, а 8 лютого – 100 полонених. Із 537 визволених бранців – лише 10 мешканці нашого краю.

Про це повідомляє Волинська обласна рада.

«Всупереч статутам Женевської конвенції про поводження з військовополоненими (ст. 21), росія утримує військовополонених в закладах пенітенціарної системи покарань російської сторони (СІЗО). росія відмовляє у підтвердженні утримання людини та місця її утримання, що є порушенням ст. 23 Конвенції. Військовополонених приховують в традиціях тоталітарного режиму. російська сторона офіційно не підтверджує місце знаходження військовополонених, свідомо направляючи брехливі відповіді родичам. Крім того, росія не дозволяє військовополоненим виходити на зв’язок з родичами та близькими, не надає інформації про стан здоров’я, умови утримання військовополонених», - йдеться у зверненні.

Депутати зазначають, що відповідно до Конвенції, Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) – це нейтральний посередник, якому згідно зі ст. 126 Женевської Конвенції, дозволено відвідувати всі місця, де можуть перебувати військовополонені, а також розмовляти з військовополоненими та їхніми представниками. На адресу МКЧХ були відправлені сотні звернень від рідних військовополонених з Волині, але прямих відповідей організація не надала, що підтверджує повну інертність з боку МКЧХ.

Тож депутати просять сприяти обміну більшої кількості військовослужбовців з Волинської області, які перебувають в полоні; вчергове звернутися до міжнародних партнерів, аби привернути їх увагу до ситуації з полоненими; нагадати організаціям ООН, Червоного Хреста, державам-партнерам про їх зобов’язання і забезпечити відправку представників цих організацій до місць утримання військовополонених, а також посилити комунікацію з рідними військових, які перебувають в полоні.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Читайте також: Волинським захисникам на фронті вручили високі нагороди (Фото)

Реклама Google

Telegram Channel