Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
«Луцькводоканал» придбає сонячні батареї

Однією з найсуттєвіших витрат підприємства, які закладені в собівартість тарифу на послуги з водопостачання та водовідведення, є вартість електричної енергії.

Фото ілюстративне / facebook.com.

«Луцькводоканал» придбає сонячні батареї

Сьогодні, 27 березня, під час засідання 57-ї сесії міської ради, депутати, розглянувши звернення комунального підприємства «Луцькводоканал», вирішили надати дозвіл на придбання мобільних комплектних фотоелектричних генеруючих установок модульного типу на баластній основі для реалізації енергоефективного заходу у сфері Net Billing

Мова йде про придбання сонячних батарей.

Про це повідомляє Луцька міська рада.

Як зазначив директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк, головною метою прийняття запропонованого проєкту рішення є забезпечення належної та ефективної діяльності комунального підприємства та його подальшого розвитку, можливості якісного і своєчасного виконання своїх зобов’язань.

«Принцип підприємства — здоров'я, комфорт, санітарно-гігієнічне благополуччя жителів громади за прийнятну ціну без шкоди для дозвілля. Тому ми повинні модернізовуватись, впроваджувати нові технології — а це гроші, які можуть впливати на тариф. Відповідно ми повинні вчиняти мудро — шукати альтернативні варіанти»,— зазначив Віктор Гуменюк.

За його словами, однією з найсуттєвіших витрат підприємства, які закладені в собівартість тарифу на послуги з водопостачання та водовідведення, є вартість електричної енергії. Залежність від комерційної електромережі означає, що дохідність підприємства та тариф на послуги з водопостачання та водовідведення залежить від коливань тарифів на електричну енергію. Раптове підвищення цін на електричну енергію в умовах, коли існують проблеми з тарифоутворенням на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, створює гострий дефіцит коштів на підприємстві та ставить під загрозу цілодобове забезпечення мешканців Луцької міської територіальної громади питною водою.

Одним із шляхів входу із ситуації — впровадження на підприємстві альтернативної енергетики, що забезпечує вироблення електричної енергії з альтернативних джерел енергії (сонячної, вітрової, геотермальної, гідротермальної, аеротермальної).

«Впровадження цього проєкту дозволить зберегти тариф для населення, до цього ж він відкриває можливість стати на шлях «зеленої трансформації». Завдяки такому підходу вдається внести деяку рівновагу в енергетичний ринок України», - зауважив директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Волинська лікарня стала сьомою в Україні з трансплантацій (Відео).

Реклама Google

Telegram Channel