![У Луцьку висадили 47 саджанців, пророщених із жолудів 800-річних дубів Шевченка](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/d/ey/lg3ved-0x0-799x533-hknzm7zptq6llw7ku5ph6yx54azf5eyd.jpg)
Дерева висаджено в рамках екологічної акції “Шевченко єднає Україну”.
У Луцьку висадили 47 саджанців, пророщених із жолудів 800-річних дубів Шевченка
На території луцької гімназії № 17 закладено алею із 47-ми так званих дубів Шевченка
Дерева висаджено в рамках екологічної акції «Шевченко єднає Україну», започаткованої Міністерством охорони довкілля, Державною екологічною інспекцією України, ДП «Ліси України» з метою підтримки президентської програми «Зелена країна», а також задля збереження генофонду українських дубів і природи в цілому.
Про це повідомляє Луцька міська рада.
«Держекоінспекція розпочала цю акцію ще минулого року, – розповів Олександр Ткачук, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Волинській області, депутат Луцької міської ради. – У селищі Будище на Черкащині, яке пов’язане з життям Тараса Шевченка, залишилося три екземпляри 800-річних дубів, які ще називають дубами Шевченка. Працівники лісової галузі зібрали жолуді цих дерев, виростили у розсаднику саджанці і направили у всі регіони України».
У Луцькій громаді дуби Шевченка висадили напередодні Всеукраїнського дня довкілля, який цього року відбудеться 20 квітня. За словами начальника відділу екології Луцької міської ради Оксани Лисак, екоакція є актуальною, оскільки символізує не лише єдність країни, а й збереження української екосистеми, в якій зараз існує дуже багато проблем – як пов’язаних із війною, так і природного характеру.
«Для висадження дубів Шевченка ми вибрали локацію на території гімназії №17. Навчальний заклад модернізований, нещодавно у ньому проведений ремонт, розчищені додаткові території. У сусідніх дворах також зроблено ремонт, знесено аварійні перестійні насадження. Відповідно – вивільнилася додаткова локація для виконання посадки цих унікальних дерев», – розповіла Оксана Лисак.
Крім працівників Державної екологічної інспекції у Волинській області, до участі в еко-акції долучилися також працівники Луцької міської ради, департаменту освіти та представники гімназії №17 – дирекція, працівники та учні 9-го класу, який є випускним. Для останніх, за словами Оксани Лисак, висаджена алея дубів Шевченка стане ще й алеєю випускників.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/l/xt/535amh--1x0-800x1200-pcsktbedier3szcsybx7xzkute2j5xtl.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/a/ie/azhlyy--1x0-800x1200-s4zmal6x4olefjwa6cwhyi7cwtspoiea.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/5/e2/lzvx7o-0x0-799x533-3kpdq3o2zile2d6kjo5k6h2pzvebpe25.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/r/kv/mmf6wj-0x0-700x467-ku3cssxgl2ibkmrqw6rnmpvhpjby5kvr.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/w/pa/uzjxrj-0x0-799x533-gzqrktwzl4ziz254cqdtgwygdcengpaw.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/n/ea/cmu6iy-0x0-799x533-5pq3gdvmhtauaokzzwm5wie4nlfvgean.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Кошти на озеленення парку селища на Волині передали свідомі громадяни із Чехії.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)