Курси НБУ $ 39.92 € 43.31
У Луцьку висадили 47 саджанців, пророщених із жолудів 800-річних дубів Шевченка

Дерева висаджено в рамках екологічної акції “Шевченко єднає Україну”.

Фото: Фейсбук.

У Луцьку висадили 47 саджанців, пророщених із жолудів 800-річних дубів Шевченка

На території луцької гімназії № 17 закладено алею із 47-ми так званих дубів Шевченка

Дерева висаджено в рамках екологічної акції «Шевченко єднає Україну», започаткованої Міністерством охорони довкілля, Державною екологічною інспекцією України, ДП «Ліси України» з метою підтримки президентської програми «Зелена країна», а також задля збереження генофонду українських дубів і природи в цілому.

Про це повідомляє Луцька міська рада.

«Держекоінспекція розпочала цю акцію ще минулого року, – розповів Олександр Ткачук, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Волинській області, депутат Луцької міської ради. – У селищі Будище на Черкащині, яке пов’язане з життям Тараса Шевченка, залишилося три екземпляри 800-річних дубів, які ще називають дубами Шевченка. Працівники лісової галузі зібрали жолуді цих дерев, виростили у розсаднику саджанці і направили у всі регіони України».

У Луцькій громаді дуби Шевченка висадили напередодні Всеукраїнського дня довкілля, який цього року відбудеться 20 квітня. За словами начальника відділу екології Луцької міської ради Оксани Лисак, екоакція є актуальною, оскільки символізує не лише єдність країни, а й збереження української екосистеми, в якій зараз існує дуже багато проблем – як пов’язаних із війною, так і природного характеру.

«Для висадження дубів Шевченка ми вибрали локацію на території гімназії №17. Навчальний заклад модернізований, нещодавно у ньому проведений ремонт, розчищені додаткові території. У сусідніх дворах також зроблено ремонт, знесено аварійні перестійні насадження. Відповідно – вивільнилася додаткова локація для виконання посадки цих унікальних дерев», – розповіла Оксана Лисак.

Крім працівників Державної екологічної інспекції у Волинській області, до участі в еко-акції долучилися також працівники Луцької міської ради, департаменту освіти та представники гімназії №17 – дирекція, працівники та учні 9-го класу, який є випускним. Для останніх, за словами Оксани Лисак, висаджена алея дубів Шевченка стане ще й алеєю випускників.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Кошти на озеленення парку селища на Волині передали свідомі громадяни із Чехії.

Реклама Google

Telegram Channel