Курси НБУ $ 39.92 € 43.31
Волинянин вирощує декоративні дерева з прутиків верби

Сергій Сашко розповідає усе, чому навчився сам, і надає детальні інструкції з догляду тим, хто бажає прикрасити своє подвір’я.

Фото: Фейсбук.

Волинянин вирощує декоративні дерева з прутиків верби

Ратнівчанин Сергій Сашко власноруч перетворює прибудинкову територію на осередок затишку та витонченого стилю

Предметом для творчості стають живі декоративні верби, які чоловік оригінально сплітає. 

Про це пише «Ратнівщина» - районна громадсько-політична газета».

Майстер розповідає, що займається цією справою перший рік. 

«Взимку побачив в інтернеті фото подвір’їв, оздоблених плетеними вербами. Захотілося спробувати зробити щось подібне. Почав вивчати питання. Отож через інтернет надихнувся ідеєю сплести декоративні вербові деревця і вивчив це питання на практиці. Є різні варіанти такого плетіння, але всі вони з вербових прутів. Прут повинен бути довгий, тонкий і без додаткових гілочок, які вже на другий рік, наприклад, виростають. У країнах, де це ремесло набуло промислових масштабів, гілля для плетіння вирощують спеціально. В Україні воно поки що не дуже розвинуте, тільки набуває популярності». 

Пан Сергій розповідає, що плете і з професійної верби, купленої, сортової. Але має й таку, яку збирав на околицях. «Коли починав, думав, що у цій справі все елементарно. У Ратному ж боліт – хоч відбавляй. Верби ростуть чи не на кожному кроці. А як довелося шукати, то довго їздив по заболочених місцинах у пошуках потрібного матеріалу, а знайшов взагалі випадково. Від вдалого вибору прутів і залежить результат. Якщо лозина знизу товста, а до верху тонка, плести буде важко і не так гарно вийде в результаті. Якщо на основній гілці будуть відгалуження з боків, нічого не вийде, та й виріб такий не матиме потрібного естетичного вигляду. А купувати спеціальні прути – дорого і не завжди виправдано. Та й візуальний ефект буде практично однаковий – зелена крона зверху, а сплетений стовбур з часом і в міру затвердіння стає більш тьмяним, не таким яскравим».

Поділився майстер і секретом створення цієї дивовижі. Лозу варто зрізати сікатором, та обирати рівну, без гіллячок. Тоді замочувати її на кілька днів у відрі з водою з додаванням укорінювача. Процедуру цю він проводив ще наприкінці лютого – на початку березня. Через холодну погоду зберігати прути необхідно в теплому приміщенні. За кілька тижнів після цього стає зрозуміло, чи пустить прутик корінець, чи ні. Опісля треба брати хороші пророщені прути і з них плести. Початково для плетіння треба пара – 36 прутів або 24.

«Мій перший досвід був не зовсім вдалим, - зізнається Сергій. - Поспішив, тож маю п’ять виробів, які не розпустилися. Ніби все просто, а не дотримався технології, то можу використати своє плетиво хіба-що під підставки для квітів. Укорінені прути висаджую в горщики, а тоді переплітаю їх між собою. Напевно, цей процес можна порівняти з макраме. З товщих прутів важче плести. Перше дерево зайняло, напевно, 2 години. Зараз можу сплести за годину, за 40 хвилин. Але все це комплексно, бо треба врахувати підготовчі етапи. Сам процес плетіння не довгий, але підготовчий процес трудомісткий, бо треба знайти сировину, підготувати її належним чином і аж потім братися за завершальний етап – плетіння».

За стовбуром такого витвору треба доглядати перший рік: обривати пуп’янки, гілочки, котики, листя, яке ростиме по всій довжині прута. Видаляти зайве треба доти, доки стовбур загрубіє і не буде так активно проростати. Уже на другий рік прути просто будуть товщати, але зайвої зелені не буде. Після чого – формувати крону, надавати їй бажаної форми. Верба невибаглива до грунту та умов посадки. Єдиний момент, на який слід звернути увагу, - це рясний полив. Оскільки верби ростуть у вологому грунті.

Починаючи власне ремесло, Сергій Сашко не здогадувався, що у цій справі є стільки цікавих нюансів. Наприклад, у процесі виявив, що в нашій місцевості є багато різновидів верби, яка, на перший погляд, виглядає абсолютно однаково. Є прути темно-зеленого забарвлення, є червонуватого, є темно-червоного. Вони мають різну форму, різні способи вегетації. Але чоловік настільки любить природу і помічає її красу, що все це у нього виходить якось легко і гармонійно. Щоб праця була не марною і корисною, його вироби розігрують на благодійних лотереях для ЗСУ. Він просто і без пафосу розповідає усе, чому навчився сам, і надає детальні інструкції з догляду тим, хто бажає прикрасити своє подвір’я традиційним українським деревом, але нетрадиційної оригінальної форми. 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У Луцьку висадили 47 саджанців, пророщених із жолудів 800-річних дубів Шевченка.

Реклама Google

Telegram Channel