«Нам горе люте миром перебути, нам поховати зло в бетон і бронь.І не забути, доки світ і люди, синів землі, що відвели вогонь».
Який він – «Чорнобильський світ Волині»
З нашого Поліського краю у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС взяли участь 3 500 чоловік
У Волинському краєзнавчому музеї з нагоди річниці аварії на ЧАЕС експонується стаціонарна фотодокументальна виставка «Чорнобильський слід на Волині».
26 квітня 1986 року на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанції стався вибух, який призвів до найбільшої техногенно-екологічної катастрофи.
В результаті аварії радіонуклідами було забруднено понад 4,6 млн. га земель, на Волині забруднення зазнало 4 тис. кв. км. У порівнянні з доаварійним рівнем забруднення радіоцезієм в цілому в області зросло в 5–10 разів, а на території районів підвищеного радіоактивного забруднення від 20 до 50 раз.
Понад 800 тис. чоловік брали участь в ліквідації цієї катастрофи, серед них найбільше жителів України. З Волині у ліквідації наслідків аварії взяли участь 3 тис. 500 чоловік.
Пам’ятаймо подвиг героїв чорнобильців, які ціною свого здоров’я та життя врятували світ від наслідків однієї із найбільших техногенних катастроф в історії людства, закликають працівники Волинського краєзнавчого музею і запрошують відвідати виставку.
А працівники прессслужби ГУДСНС України у Волинській області ранок 26 квітня розпочали із таких зворушливих слів:
Людське життя, мов цвіт черешні,
Осипалось... не з їх вини!
Нам горе люте миром перебути,
Нам поховати зло в бетон і бронь.
І не забути, доки світ і люди,
Синів землі, що відвели вогонь.
А думка людська пам'ятатиме вас.
А пам'ять людська повертатиме вас.
Безумство хоробрих – де вічність і мить,
Де згасли для вас і життя, і блакить.
Де зір ваш затьмарить скорбота земна.
Де нам, як набат, імена, імена...
Читайте також: У Луцьку хлопця вдарило струмом на даху вагона.
