
Писанкарство — це не лише мистецтво, а й спосіб виявлення культурної спадщини.
У Луцькій художній школі навчають мистецтву писанкарства
У Страсний тиждень, що перед Великоднем, у Луцькій художній школі майстри дають уроки писанкарства, в яких можуть взяти участь усі охочі
Директор художньої школи, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Віра Конська провела цікавий урок-екскурс про мистецтво писанкарства, його історію, семантику, символіку писанок.
Про це інформує Луцька міська рада.
Під керівництвом майстрів кожен з присутніх мав нагоду власноруч створити шедеври, застосовуючи різноманітні техніки та прийоми в оздобленні писанок.
Долучилася до народного мистецтва та поринула у світ української традиції прийшла заступник міського голови Ірина Чебелюк.
Писанкарство — це не лише мистецтво, а й спосіб виявлення культурної спадщини, адже кожен регіон має власні орнаменти та особливі підходи до оздоблення. До прикладу, на Волині традиційними малюнками на писанках є сосонки, драбинки, дубове листя, геометричні фігури.
Ірина Чебелюк зазначила, що відповідально ставиться до орнаментів, які обрала для писанки, адже вони символізують життя та перемогу і обов’язково здійсняться.
Також у виставковій залі Луцької художньої школи експонується виставка «Писанковий дивосвіт», де представлені роботи учасників конкурсу з писанкарства.
268 учнів художньої школи та семи загальноосвітніх шкіл міської територіальної громади представили на конкурс 1134 писанки.
Усі конкурсні роботи є авторськими і виконані в традиційній манері – восковим розписом, з фарбуванням природними або хімічними барвниками.





Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: У Луцьку юні художники представили більше тисячі писанок (Фото).
