Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
На фронті росія використала заборонену хімічну зброю проти ЗСУ

Основними боєприпасами, які використовує проти ЗСУ ворог, стали хімічні гранати К-51, РГР, які містять газ «Сирень» – небезпечну хімічну речовину CS. 

Фото із сайту slovoidilo.ua.

На фронті росія використала заборонену хімічну зброю проти ЗСУ

Це підтвердили Сполучені Штати

Державний департамент США в обґрунтуванні нових санкційних заходів проти росії вказав, що російські війська застосували проти Збройних Сил України заборонену хімічну речовину хлорпікрин.

Про це інформує «Європейська правда» з посиланням на повідомлення Держдепу.

Зовнішньополітичне відомство США констатує, що росія застосувала хлорпікрин проти українських військ, а також використовувала хімічні засоби для придушення заворушень (riot control agents), що порушує Конвенцію про заборону хімічної зброї.

«Застосування таких хімічних речовин не є поодиноким випадком і, ймовірно, зумовлене прагненням російських військ витіснити українські сили з укріплених позицій і досягти тактичних переваг на полі бою», – зазначає Державний департамент.

Говорячи про нехтування росією своїх зобов'язань щодо заборони використання хімічної зброї, США провели паралелі з отруєнням Алексєя Навального  та Сергєя і Юлії Скрипалів нервово-паралітичною речовиною «Новічок».

У зв’язку з цим Держдеп США наклав санкції на Війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту міноборони росії, російський Науково-дослідний інститут прикладної акустики та 48-ий Центральний науково-дослідний інститут російського Міноборони, які займаються розробкою хімічної зброї.

Під санкції також потрапили чотири компанії, причетні до програми хімічної зброї росії.

Читайте також: У чистий четвер Волинь вмивається у сльозах: на фронті загинули 4 наших земляків.

Реклама Google

Telegram Channel