Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
Серед переможців грантових проєктів щодо захисту довкілля – КП «Луцькводоканал»

Основні роботи планують реалізувати до кінця 2024 року.

Фото ілюстративне / facebook.com.

Серед переможців грантових проєктів щодо захисту довкілля – КП «Луцькводоканал»

Підприємство отримало грант на понад 55 мільйонів гривень від Європейського Союзу

Вперше комунальне підприємство «Луцькводоканал» за підтримки Луцької міської ради взяло участь у міжнародному транскордонному проєкті Європейського Союзу в рамках програми – Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 – «Безпечна каналізація задля здорового довкілля: транскордонні рішення Луцька та Білостока» і ввійшло до переліку переможців.

Про це повідомляє Луцька міська рада.

Загальний обсяг фінансування проекту - 2 663 100,00 євро. На понад 55 мільйонів гривень з цієї суми буде реалізовано заходів у нашій громаді, які допоможуть модернізувати послуги водопостачання та водовідведення для понад 135-ти тисяч жителів Луцька.

Отож, які заходу будуть реалізовані в Луцьку:

  1. Модернізація каналізаційного колектора (реконструкція 1 994,6 м напірного каналізаційного колектора на відрізку від вул. Карпенка-Карого, 1А до перетину вулиць Героїв УПА та Липовецької), зокрема заміна двох ліній каналізаційного колектора загальною довжиною 1 994,6 м.
  2. Закупівля телеінспекції трубопроводів на базі автомобіля: обладнання дозволить спостерігати та діагностувати процеси, що відбуваються всередині труб, колодязів, за допомогою відеокамери проводити повний огляд каналізаційного колектора. Складові обладнання: відеокамера високої роздільної здатності, програмне забезпечення, обладнаний автомобіль.
  3. Створення Екопростору щодо поводження з водою: придбання каркасного шатрового купола, огорожі, 4 інформаційних табло, проектора, сенсорного екрану та іншого обладнання для облаштування екопростору).
  4.  Розробка мультимедійного гіда – електронного продукту у вигляді тестів для підвищення обізнаності про поводження з водними ресурсами.

Окрім цього, передбачена участь партнерів проєкту у науково-технічних конференціях та тренінгах у Білостоці, навчальних візитах до підприємств Варшави, Кракова та Вроцлава.

Вимогою ЄС в рамках таких масштабних заходів є навчання та підвищення кваліфікації працівників, а також зміна підходів у суспільстві до взаємодії із довкіллям.

Саме тому цей проєкт доповнений елементами, які стосуються створення екологічного простору. До кінця цього року на території «Луцкводоканалу» з’явиться шатровий купол, де буде проводитися робота з дітьми та студентами. До слова, чимало учнів та молоді приходять на підприємство на навчальні екскурсії, але досі тут не було освітнього простору, де можна було б читати лекції, спілкуватися та вести просвітницьку роботу. Також згодом лучани зможуть самотужки протестувати себе на мультимедійному гіді, давши відповіді на запитання і побачити, наскільки ми готові до екологічної взаємодії з каналізацією та водою. Усе це створюється для того, аби підвищити рівень знань правильної поведінки з системами водовідведення і показати, які ризики має нехтування цими правилами.

Основні роботи в рамках проєкту Європейського Союзу - Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 планують реалізувати на КП «Луцькводоканал» до кінця 2024 року.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Луцька міська громада посіла дев'яте місце серед 100 найкращих цифрових громад.

Реклама Google

Telegram Channel