Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
Reuters написало, що Путін готовий «заморозити» війну в Україні на нинішній лінії фронту

Диктатор і злочинець Путін.

Фото Гордон.

Reuters написало, що Путін готовий «заморозити» війну в Україні на нинішній лінії фронту

Україна відреагувала

Нелегітимний президент країни-агресора РФ Володимир Путін готовий «заморозити» війну в Україні й погодитися на припинення вогню за умови, що його окупаційні війська залишаться на нинішній лінії фронту. Про це 24 травня написало Reuters із посиланням на чотири російські джерела, інформує Гордон.

Як зазначило агентство, три джерела, ознайомлені з дискусіями в оточенні Путіна, повідомили, що він у вузькому колі висловлював невдоволення тим, що Україна не готова до переговорів на його умовах, а Захід її в цьому підтримує.

Ще один співрозмовник Reuters, який раніше працював із Путіним, зазначив, що той «готовий до припинення вогню – щоб заморозити війну», але й «може воювати стільки, скільки потрібно».

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков у відповідь на запит Reuters сказав, що країна-окупант РФ не хоче «вічної війни» й готова до переговорів, але лише задля досягнення своїх цілей.

За словами двох джерел, на які посилається Reuters, Путін вважає, що захоплених українських територій станом на 24 травня досить, щоб продати «перемогу» російському народу.

Водночас новий масштабний наступ окупантів потребуватиме чергової загальнонаціональної мобілізації, якої, як стверджує одне із джерел, Путін не хоче через непопулярність такого рішення восени 2022 року.

РФ поширює анонімні заяви про нібито готовність Путіна «заморозити» війну проти України, щоб зірвати Глобальний саміт миру, прокоментував у Х глава українського МЗС Дмитро Кулеба. «Чому російські «джерела»раптом повідомляють ЗМІ, що Путін готовий зупинити війну на нинішній лінії зіткнення? Усе дуже просто. Путін відчайдушно намагається зірвати саміт миру у Швейцарії. Він боїться його успіху», – написав міністр.

За словами Кулеби, оточення Путіна «надсилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, незважаючи на те, що російські війська й надалі жорстоко атакують Україну».

«Зараз Путін не має жодного бажання припинити агресію. Тільки принциповий і об'єднаний голос світової більшості може змусити його обрати мир, а не війну. Це те, чого покликаний досягти саміту миру. Ось чому він так його боїться», – додав глава українського МЗС.

Як підкреслив Кулеба, у зв'язку із цим так важливо, щоб на саміті миру було якнайбільше лідерів з усіх континентів і частин світу. «Коли весь світ висловиться на підтримку відновлення повної сили Статуту ООН і міжнародного права, Росія буде змушена зробити вибір на користь миру», – резюмував глава МЗС України.

Реклама Google

Telegram Channel