
На Волині ягідні культури займають площу 1 274 гектари.
Як розвивають ягідництво на Волині (Відео)
Волинські аграрні господарства найбільше садять смородини та полуниці, їх площі відповідно 385 та 348 гектарів
Також в області є 200 гектарів лохини та 128 гектарів малини та ожини. Головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Каленюк розповів, що на Волині ягідні культури займають площу 1 274 га.
Про це пише Суспільне.
На площі 16 гектарів у селі Карасин вирощують малину, ожину, обліпиху, полуницю, суницю садову і суницю дрібноплідну, «альпійку», каже начальниця структурного підрозділу дільниці Вікторія Івашко.
З її слів, врожай ягід збирають з травня до осені.
На підприємстві на постійній основі працює 12 людей. Серед них батько шістьох дітей Юрій Лущук. Цієї весни, розповів чоловік, працювали у три зміни.
«90% працівників — жінки, у господарстві ж потрібні чоловічі руки. Я вже другий рік тут працюю», — говорить чоловік.
У Карасині ягоди вирощують за принципами органічного землеробства, каже керівник підприємства Віталій Ішмурат.
Ягідний кластер (об'єднання виробників ягід — ред.) на Волині об’єднує вісім виробників. Цього року вони збільшили площі ягідників до 300 га, розповів Віталій Ішмурат. Він каже, що на підприємствах постійно працюють 150 робітників, а ще орієнтовно пів тисячі працівників залучають на сезонні роботи.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
