Курси НБУ $ 41.44 € 47.07
Поради щодо зниження ризику катаракти

Реклама.

Фото: visium.com.ua.

Поради щодо зниження ризику катаракти

Є чимало хвороб, які виникають з віком, зокрема й в області офтальмології. Серед них катаракта — захворювання, проявом якого є помутніння кришталика, що призводить до погіршення зору або навіть сліпоти.

Чому виникає проблема

У здоровому стані кришталик ока має прозору структуру. Це забезпечує правильне заломлення променів світла, аби людина добре все бачила, коли вони потрапляють на сітківку. Якщо прозорість втрачається, кришталик мутніє, а гострота зору знижується.

Таке помутніння з віком — природний процес, який відбувається через старіння організму. Якщо він уже розпочався, важливо вчасно діагностувати та провести лікування катаракти, яке призначає лікар залежно від стадії розвитку хвороби. Щоб відновити зір, проводять операцію — замінюють хворий кришталик на інтраокулярну лінзу.

Симптоми катаракти

Від навантаження очі втомлюються, але після відпочинку зір повністю відновлюється — це нормально. Та є симптоми, поява яких може свідчити про початок катаракти. Звертайтеся до офтальмолога у таких випадках:

  • з’явилися труднощі при читанні чи письмі;
  • часто двоїться в очах;
  • зір став затуманеним або розмитим;
  • підвищилася чутливість до світла;
  • яскраві кольори стають бляклими або жовтими на вигляд.

На появу катаракти може також вказувати швидкий розвиток короткозорості. У разі появи будь-якого з цих симптомів (або декількох одразу) потрібно звернутися до лікаря, щоб точно визначити, що стало причиною погіршення стану — катаракта чи інше захворювання.

Які можуть бути профілактичні заходи

Хоч уникнути катаракти в похилому віці неможливо, є способи, що дають змогу відтермінувати її появу або полегшити прояви її розвитку. До переліку профілактичних заходів входять такі:

  1. Використання окулярів із захистом від ультрафіолетових променів. Купуючи їх, вибирайте моделі із захистом від широкого спектра променів (УФ-А та УФ-В).
  2. Відмова від тютюну та алкоголю. Обидві речовини негативно впливають на людський організм, зокрема прискорюючи його старіння. Тож відмова від них знижує ризик виникнення катаракти в ранньому віці.
  3. Контроль рівня цукру в крові. Це важливо для тих, у кого діабет уже діагностовано або є ризик його виникнення. Якщо зір погіршується, потрібно консультуватися з лікарем.

Вживайте продукти, збагачені вітамінами, мінералами й антиоксидантами та регулярно проходьте профілактичні огляди в офтальмолога. Це допоможе виявити захворювання на ранній стадії та вчасно почати лікування, щоб уникнути ускладнень.

Реклама Google

Telegram Channel