Курси НБУ $ 41.55 € 46.75
Опитування «5 років Зеленського»: більшість українців занепокоєні погіршенням стану демократії та кризою в економіці

Володимир Зеленський.

Волинь-нова

Опитування «5 років Зеленського»: більшість українців занепокоєні погіршенням стану демократії та кризою в економіці

Київський міжнародний інститут соціології оприлюднив результати опитування «5-річчя президентства Володимира Зеленського: як змінилася ситуація з демократією та економікою в Україні»

За даними опитування, більшість українців (43%) вважають, що ситуація з демократією в Україні протягом 5 років президентської каденції Володимира Зеленського погіршилася. 

На запитання, як за 5 років президентства В. Зеленського змінилася ситуація з демократією в країні, 43% відповіли, що бачать погіршення, при цьому лише 11% пов’язують це насамперед із об’єктивними обставинами воєнного часу, тоді як 28% – зі спробами влади згортати права і свободи громадян. 19% респондентів відповіли, що ситуація з демократією покращилася, а 29% – що не змінилася.

 

 Майже половина респондентів (49%) вважають, що погіршилася ситуація і в економіці, лише 16.5% з них пов’язують це насамперед із повномасштабним вторгненням, тоді як 23% – насамперед із помилковими діями влади (ще 9% назвали обидві причини). Вважають, що за останні 5 років ситуація в економіці покращилася – 17%, не змінилася – 21%.

 

 Упродовж 16-22 травня 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій «Форум» були додані запитання щодо 5-річчя Президента В. Зеленського. Методом телефонних інтерв’ю (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1002 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (підконтрольна Уряду України територія). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас з 1002 респондентів 26 до 24 лютого 2022 року проживали на території, які зараз окупована), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 10%, 1,5% – для показників, близьких до 5%.

Реклама Google

Telegram Channel