Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
У громаді на Волині виявили сказ у домашнього кота

Щоб вберегти своїх домашніх улюбленців від цієї небезпечної хвороби, слід проводити вакцинацію.

Фото: Ілюстративне.Фейсбук.

У громаді на Волині виявили сказ у домашнього кота

У селі Кам’януха Маневицької громади встановили карантинні обмеження через виявлений випадок сказу

Сказ у домашньої тварини – кота підтвердили результати експертизи, здійснені на базі Волинської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Про це інформують у Камінь-Каширська районна військова адміністрація.

У зв’язку з цим, начальниця районної військової адміністрації Ольга Ващук скликала засідання протиепізоотичної комісії, у ході якого затвердили відповідний план заходів, спрямований на ліквідацію вогнища захворювання.

Територію села Кам’януха визначили неблагополучною і застосували карантинні обмеження. Разом із цим, компетентні служби контролюють епізоотичну ситуацію.

За словами фахівців, на сказ у дикій природі почасти хворіють лисиці та вовки, а з домашніх тварин – собаки та коти. Тож, щоб вберегти своїх домашніх улюбленців від цієї небезпечної хвороби, слід проводити вакцинацію. Її здійснюють в установах ветеринарної медицини.

Нагадаємо, сказ – це інфекційне захворювання тварин і людей, спричинене нейротропним вірусом. Характеризується розвитком енцефаліту зі стрімким пошкодженням функцій центральної нервової системи та завжди закінчується летально. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Зараження інших відбувається через пошкодження шкіри, слизових оболонок, внаслідок укусів чи подряпин.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel