![У селі на Волині – карантин через сказ кота](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/m/dq/pxoy5r-ds2yzabn2hvouedptaxsqvfcrgmyzdqm.jpg)
Територію села Кам’януха визначили неблагополучною і застосували карантинні обмеження.
У селі на Волині – карантин через сказ кота
У селі Кам’януха Маневицької ТГ встановили карантинні обмеження через виявлений випадок сказу
Сказ у домашньої тварини – кота підтвердили результати експертизи, здійснені на базі Волинської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
У зв’язку з цим, начальниця районної військової адміністрації Ольга Ващук скликала засідання протиепізоотичної комісії, у ході якого затвердили відповідний план заходів, спрямований на ліквідацію вогнища захворювання, повідомили в Камінь-Каширській районній адміністрації..
Територію села Кам’януха визначили неблагополучною і застосували карантинні обмеження. Разом із цим, компетентні служби контролюють епізоотичну ситуацію.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/d/t5/4ywwai-0x0-2048x1191-hmpcplivzw2dpgwzxiwwn4qbphj34t5d.jpg)
За словами фахівців, на сказ у дикій природі почасти хворіють лисиці та вовки, а з домашніх тварин – собаки та коти. Тож, щоб вберегти своїх домашніх улюбленців від цієї небезпечної хвороби, слід проводити вакцинацію. Її здійснюють в установах ветеринарної медицини.
Нагадаємо, сказ – це інфекційне захворювання тварин і людей, спричинене нейротропним вірусом. Характеризується розвитком енцефаліту зі стрімким пошкодженням функцій центральної нервової системи та завжди закінчується летально. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Зараження інших відбувається через пошкодження шкіри, слизових оболонок, внаслідок укусів чи подряпин.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)