Курси НБУ $ 41.23 € 44.77
Громада на Волині відзначила престольний празник разом із митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом (Фото)

Церковними відзнаками нагороджено жертводавців і активних мирян.

Фото: facebook.com.

Громада на Волині відзначила престольний празник разом із митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом (Фото)

Владика Михаїл очолив храмове свято в Церкві Вознесіння Господнього в Грохові

Владику привітали гарним виступом вихованці гурту-студії «Кобзарик».

Про це інформує Волинська єпархія Православної Церкви України.

З високопреосвященним разом молилися: старший декан і настоятель громади протоієрей Андрій Сидор, інше духовенство, а також протодиякон Свято-Михайлівського монастиря м. Києва Андрій Сидор, син настоятеля.

Долучився до урочистої молитви міський голова Віктор Годик.

У слові керуючий єпархією закликав жити активно, незважаючи на роки.

«Поки стоїш на ногах, повинен навчати, творити, любити, допомагати і, найголовніше, прославляти Бога». Усе життя – це праця для своєї душі, сім'ї і заради нашого майбутнього. Ми працюємо для Всевишнього. Тому, вставши зранку, починаймо працювати й творити, бо нам відведено мало часу.

Церковними відзнаками нагороджено жертводавців і активних мирян. Під час хресної ходи духовенство відслужило заупокійну літію біля фотостенда героїв, що на подвір'ї цього Божого дому.

Архівні документи свідчать, що від 1583 р. містечко мало свою церкву. 1814-го в Горохові було зведено Свято-Миколаївський храм, проте невдовзі його знищили. На цьому місці розпочалося будівництво нового. В 1844 р. освятили церкву Вознесіння Господнього. На честь відміни кріпосного права поставлено Вознесенську каплицю, проте радянська влада зруйнувала цю божницю, а на її місці встановила танк. Під час Другої світової війни дзвони храму зникли. Ймовірно, їх зняли й забрали німці або сховали парафіяни. Пізніше їх шукали, та не знайшли.

До 1992-го храм був мало розписаний. А надалі розпис проводили Олександр Корецький (лауреат обласної премії ім. Йова Кондзелевича), Володимир Гетьманчук, Ігор Івашко та ін. Протягом 1994–1995 рр. за почином о. Андрія відновили каплицю.

У церкві є старі ікони Почаївської, Базарської, Цегівської Божої Матері. Почаївською вона називається тому, що Господь боронив православних після молитви перед нею в Почаївській обителі, Базарською – бо зберігалась у Базарському монастирі (Житомирщина), Цегівською – бо після припинення діяльності Базарського монастиря була передана в церкву села Цегів на Горохівщині. Також тут знаходяться інші образи волинської школи іконопису.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У Луцькому районі посмертну нагороду батька-Героя вручили його синові.

Реклама Google

Telegram Channel