Курси НБУ $ 41.22 € 44.70
Львівські хірурги врятували обличчя чоловікові, на якого напав безпритульний собака

Хірурги закрили дефект на щоці клаптем, взятим з підборіддя.

Фото: .zaxid.net.

Львівські хірурги врятували обличчя чоловікові, на якого напав безпритульний собака

Хірурги щелепно-лицевого відділення львівської лікарні св. Пантелеймона зробили складне реконструктивне втручання 67-річному мешканцю Золочева, на якого напав безпритульний пес і вирвав йому шмат щоки

67-річний мешканець міста Золочів, що на Львівщині, Ігор Єдинович йшов провідати сина-захисника, який повернувся з фронту додому на реабілітацію після контузії. Син мешкає на околиці. Батько вирішив скоротити дорогу і попрямував через закинуте будівництво, де зустрів величезну зграю безпритульних собак, понад 20.

Про це пише zaxid.net.

Один зі здорових псів накинувся на чоловіка. Хотів вкусити за шию. Чоловік встиг зреагувати, вивернувся й уникнув смертельного укусу. Однак собака все ж зумів дотягнутися до обличчя і вирвав шмат щоки, повідомили у лікарні.

На обличчі чоловіка утворився чималий дефект – дірка розміром 5 на 6 см. Місцеві медики відправили пацієнта «швидкою» до Львова, у Центр голови та шиї лікарні св. Пантелеймона. Щелепно-лицеві хірурги кажуть, що в таких випадках оперувати треба якомога скоріше, адже кусані рани є інфікованими і не терплять зволікань. Їх потрібно закривати в перші дві доби після укусу. Спеціалісти Центру після ретельного огляду і обстеження пацієнта вирішили закрити дефект на щоці клаптем з підборіддя.

«Це доволі складне оперативне втручання. Адже треба пересадити острівцевий клапоть на судинній ніжці. Спершу нам потрібно було виділити судини шиї: лицеві артерію та вену, а також підборідкові артерію та вену. Ці судини є досить тоненькими, до 1 мм в діаметрі. І якщо пошкодити бодай одну з них, то цей клапоть буде нежиттєздатним. Нам вдалося не пошкодити жодну з судин. Потім ми виділили шкірно-фасціально-м’язовий клапоть, перемістили його через підшкірний тунель в зону дефекту і успішно закрили його. Це складне реконструктивне втручання минуло успішно», – каже завідувач Центру голови та шиї Олег Ковтуняк.

На шосту добу після операції хірурги впевнено констатували: відторгнення немає, клапоть прижився і пацієнт почувається добре. Хірурги нагадують: при укусі собаки, навіть якщо він не обширний, треба обов'язково і невідкладно звернутися по медичну допомогу.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: На Волині чоловік заплатив за те, чого не купував.

Реклама Google

Telegram Channel