Курси НБУ $ 41.22 € 44.70
Порошенко: наполегливо раджу провести другий Саміт миру в Нью-Йорку в рамках Генасамблеї ООН

Петро Порошенко.

Фото Європейська солідарність.

Порошенко: наполегливо раджу провести другий Саміт миру в Нью-Йорку в рамках Генасамблеї ООН

Петро Порошенко під час виступу з трибуни Верховної Ради заявив, що другий Саміт миру доцільно провести у Нью-Йорку в рамках Генасамблеї ООН

На думку Порошенка, це підвищить ефективність Саміту. Мир через українську перемогу – це мета, заради якої мають об’єднатися всі, вважає Порошенко. За його словами, для досягнення заявлених цілей треба залучити до Саміту миру МАГАТЕ, FAO, а також Індію, Китай і держави Африки.    

«Україна зараз переживає дуже важливі шість тижнів з точки зору міжнародного прориву в забезпеченні нашої перемоги. Це і Берлінська конференція, і саміт в Швейцарії, і дуже головне – саміт G7. Але найголовніше – це Вашингтонський саміт НАТО», – наголосив Порошенко. Він подякував партнерам, які продемонстрували всебічну підтримку України, пише eurosolidarity.

«В оцінках міжнародних подій варто уникати крайнощів. Хто чекає від мене чи від нашої політичної сили критики – ви цього не почуєте. Бо ми маємо бути об’єднаними і націленими на те, щоб наближати мир через українську перемогу», – сказав Порошенко.

Він також констатував, що оцінити ефективність міжнародних зусиль можна буде лише за конкретними результатами. «Щоб скоригувати плани на майбутнє, нам бракує об’єктивних висновків. І тому не можна зараз оцінювати події Саміту чи Конференції з відновлення. Треба дати два-три тижні, місяць і відповісти на питання, яке є в українців. Провели Саміт – це наблизило Україну до миру? Провели Конференцію – скільки грошей поступило? Провели G7 – вже зараз знаємо, 50 мільярдів з російських активів у найкоротший термін. Вітання», – говорить п’ятий Президент.

Він також нагадав мету Саміту миру: «вона дуже прозора і точно підтримується нами – «об’єднати зусилля колективного Заходу і Глобального півдня навколо Формули миру Зеленського на засадах Статуту ООН і міжнародного права». Звичайно, треба, щоб ООН була присутня. В питаннях продовольчої безпеки треба, щоб FAO була присутня. Звичайно, МАГАТЕ в питаннях ядерної безпеки, треба, щоб було присутнє. І звичайно для нас критичні голоси Китаю, Індії, Африки», – констатує Порошенко.

«Отже, я повністю підтримую самокритичну позицію влади щодо того, що негайно треба проводити другий саміт. Наполегливо раджу його провести в Нью-Йорку під час проведення Генеральної Асамблеї і вийти на позицію, яка забезпечить мир. Ми цього прагнемо», – говорить Порошенко.

Він також привітав усіх зі стартом вступних переговорів з Євросоюзом: «я хочу всіх привітати з очевидним успіхом, з 25 червня, коли будуть розпочаті переговори про вступ. Це – досягнення нас усіх, в першу чергу – українського народу», – переконаний Петро Порошенко.

Telegram Channel