Курси НБУ $ 41.49 € 45.19
Після ракетного обстрілу біля Луцька знешкоджують касетні боєприпаси

Пошукові роботи з виявлення уламків касетних боєприпасів триватимуть кілька тижнів.

Фото Суспільне.

Після ракетного обстрілу біля Луцька знешкоджують касетні боєприпаси

Станом на 25 червня у селі Прилуцьке продовжують працювати піротехніки

 

Вони шукають і знешкоджують суббоєприпаси, які розлетілися селом і полями після ракетної атаки РФ 22 червня.

Як розповів Суспільному начальник відділення піротехнічних робіт управління Держслужби з надзвичайних ситуацій області Геннадій Молошик, після збиття ракети знайшли 13 касетних боєприпасів.

Напередодні, 24 червня, біля села вкотре знешкоджували знайдений касетний елемент. У момент підриву піротехніки перекрили рух транспорту. Зі слів Геннадія Молошика, піротехніки вже обстежили орієнтовно 20 гектарів присадибних ділянок і полів. Пошуки вибухонебезпечних предметів тривають.

«Коли було потрапляння касетного елемента — згоріла господарська споруда, через дорогу постраждало два будинки, в одному фундамент, в другому були пошкоджені вікна, ми там теж обстежували і знайшли два касетних елементи. Також був елемент крила ракети Х 101 ми знайшли його на кукурудзяному полі», — говорить начальник відділення піротехнічних робіт.

 

 П’ятеро піротехніків працюють щодня з 8:00 до 18:00. Водій-сапер Руслан Медведчук два тижні тому повернувся зі сходу, де у складі піротехнічної групи розміновував території. Каже, що з суббоєприпасами знайомий: «Так як це сучасний боєприпас, він може здетонувати в будь-яку секунду. Ті, що знаходимо тут, вони у вигляді кульки, тобто людина, побачивши цей предмет може не зрозуміти, що він небезпечний. Складність на цій ділянці в тому, що висока трава не дає його побачити».

Зі слів водія-сапера Руслана Медведчука, пошукові роботи з виявлення уламків касетних боєприпасів триватимуть кілька тижнів.

Як відомо, на світанку 22 червня у Луцькій громаді було чутно звуки вибухів. За даними обласної військової адміністрації, Сили протиповітряної оборони знешкодили усі повітряні цілі.

Реклама Google

Telegram Channel