А ви знаєте, де живуть сови на Волині
У серпні було розпочато реалізацію проєкту по збереженню сови-сипухи в Україні, зокрема у Волинській області
Проєкт впроваджує ГО «Українське товариство охорони птахів» за підтримки партнера Товариства – німецької природоохоронної недержавноїорганізації NABU (Союз охорони природи та біорізноманіття Німеччини).
На Волині буде встановлено 30 штучних гніздівель для гніздування рідкісного виду сов, занесеного до Червоної книги України – сипухи Tyto alba. Перші гніздівлі вже встановлені на територіях Ківерцівської міської та Копачівської сільської територіальних громад Луцького району.
Учасники проєкту: Михайло Химин – член ради «Українського товариства охорони птахів, заступник директора з наукової роботи національного природного парку «Прип'ять-Стохід» і Віктор Комаров – голова Волинської обласної ради Українського товариства охорони природи.
Наша довідка: В Україні сипуха – вкрай рідкісна, переважно осіла сова, єдиний вид роду і родини у фауні нашої країни, представлений підвидом Tyto alba guttata. Сипуху найчастіше вдається побачити поблизу населених пунктів, де птахи гніздяться в затишних нішах занедбаних будівель, під дахами господарських споруд і на дзвіницях, рідше – в дуплах старих дубів чи лип… Вага сипухи – близько 300-350 грамів. Крила її довгі й помітно виступають за хвіст. Політ її хоча і не здається швидким через розмірені помахи крил, проте – досить стрімкий та верткий. Птах часом майорить на значній висоті над дахами будинків або вершинами дерев, іноді опускаючись майже до самої землі. Порівняно з іншими совами сипуха, мабуть, найбільш нічний птах. Цілий день вона проводить в десь ніші або в дуплі, а ознаки активності проявляє лише пізно ввечері.
Марина ЛУГОВА
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Молоді лідери Волині розробили брендбук для Воротнівського заказника (Фото).