У Луцькому зоопарку з'явився новий екзотичний мешканець (Фото)
До колекції представників фауни додався самець мавпи Бразза
Кличка у нього дуже легка до запам'ятовування: цього хлопчика звуть Браузер.
Таку гарну новину повідомили на фейсбук-сторінці Луцького зоопарку.
Примат донедавна мешкав у зоопарку «Лімпопо», що у селі Меденичі Львівської області. Тварину передали до Луцька у рамках програми співпраці між зоопарками. Тут для самця мавпи Бразза був вільний вольєр.
Йому чотири роки. Дуже контактний, тож не виникло жодних проблем ні з адаптацією до нових умов життя, ні з порозумінням із годувальницями зоопарку.
Директорка зоопарку Людмила Денисенко розповіла, що наступного сезону обов'язково працюватимуть над тим, щоб у самця з'явилася самка та було поповнення у цих рідкісних приматів.
Адже, як відомо, на жаль, через вирубку лісів і полювання на території поширення мавп Бразза їх популяція зменшується, тому вони вважаються видом, що потребує захисту.
Довідково:
Країни поширення мавпи Брааза: Ангола, Камерун, Центральноафриканська Республіка, Республіка Конго, Демократична Республіка Конго, Екваторіальна Гвінея, Габон, Кенія, Уганда. Цей вид також зустрічається на невеликих територіях Ефіопії та Південного Судану.
Найбільша висота, на якій вид був зафіксований, – 2200 м над рівнем моря.
Довжина тіла мавп Бразза – 41-61 см. Вага самців – до 7,4 кг, самиць – приблизно 4,1 кг.
У цих мавп на лобі є яскрава оранжево-червона пляма у формі півмісяця. Вони мають білу морду з довгою білою бородою. Ця особливість допомагає розпізнати їх серед інших мавп.
Хутро в основному сіро-зелене з дрібними плямами, а кінцівки й хвіст – чорні. Є також біла смуга, яка проходить по стегнах та крупу.
Середовище існування – річкові ліси, болотисті місцевості та густі тропічні ліси. Мавпа може мешкати як у низинних, так і в гірських лісах. Щодо способу життя, то вид переважно деревний, але часто тварини спускаються на землю або проводять час на нижніх ярусах дерев.
Мавпи Брааза живуть у групах до 35 особин, середня кількість – від 8 до 10. Мають добре розвинену здатність до комунікації, використовуючи різні звуки та жести.
Вони доволі непомітні, відомі обережністю та вмінням швидко зникати з поля зору, коли виникає загроза. Тварини зазвичай лише зрідка видають низькі глибокі вигуки.
Харчуються здебільшого плодами та насінням, але також вживають листя, гриби, дрібних рептилій і комах.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Волонтери з Київщини врятували і виходили 17 лелеченят.