Столтенберг прокоментував допомогу НАТО Україні.
Чи може НАТО прийняти Україну з окупованими територіями
Єнс Столтенберг, який незабаром покидає посаду генерального секретаря НАТО, пояснив, що запрошення України до Альянсу, коли частина її території окупована, має вирішуватись державами-членами
Як пояснив Столтенберг в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна», саме союзники по НАТО мають вирішувати, «як саме членство має застосовуватися або працювати для України, і ми всі це усвідомлюємо».
«Звісно, якщо говоримо, що єдиний спосіб для України стати членом (НАТО. – Ред.) – це закінчення війни і повний контроль над усією українською територією, тоді даємо президенту путіну всі стимули просто знайти спосіб продовжувати війну», – зазначив чинний генсек Альянсу.
«Але мій головний меседж у тому, що гарантії безпеки НАТО є шляхом забезпечення тривалого й справедливого миру для України», – додав він.
На питання, чи можливий у принципі сценарій, коли Україна стає членом Альянсу з частково окупованими територіями, Столтенберг підкреслив, що це «вирішують союзники по НАТО». Але, додав він, це має стати гарантією недопущення майбутньої агресії з боку росії.
«І знов-таки, Україна сама вирішуватиме, що є прийнятним. Звісно, союзники по НАТО вирішують, чи можуть гарантії статті 5 застосовуватися до частин української території», – зазначив Столтенберг.
Ідея можливого запрошення України в НАТО «частинами» (тобто з частково окупованими територіями) активно обговорювалась минулого року на тлі підготовки до Вільнюського саміту Альянсу.
