Курси НБУ $ 41.44 € 43.86
Життя і проблеми маленьких чотирилапих друзів у Луцьку (Відео)

Усі собаки й коти у «Ласці» вакциновані від сказу.

Фото: suspilne.media.

Життя і проблеми маленьких чотирилапих друзів у Луцьку (Відео)

Станом на початок листопада 200 собак та 30 котів утримують в комунальному підприємстві «Ласка» у Луцьку

З початку 2024 року у родини прилаштували 53 тварини.

Про це розповіла керівниця Оксана Богданюк, пише Суспільне.

З її слів, пес Батон маленьким цуценям у 2019 році був прилаштований підприємством і потрапив в хорошу родину. Але коли почалася повномасштабна війна, то власника мобілізували на війну.

«Немає кому доглядати та утримувати таку велику собаку. Тому він попросив нас про тимчасову перетримку, — каже Оксана Богданюк. — Військовий приходить у відпустку, обов'язково провідує свою собаку. Коли господар їде на фронт, пес Батон стресує. В собаки — тяжкі душевні муки, дуже за ним сумує і чекає повернення».

Сусідка Батона — Білка потрапила під поїзд, розповідає керівниця «Ласки». У собаки була вимушена ампутація лапи. У комунальному підприємстві сподіваються, що знайдуть їй родину.

Кішка на кличку «Масяня» — із Маріуполя. Оксана Богданюк говорить: власники заборонили її прилаштовувати у родину, адже пообіцяли приїхати й забрати тварину.

За словами Оксани Богданюк, шукають родини й для трьох котів і двох собак з ампутованими лапами. Ці тварини живуть тут переважно у вольєрах.

За час повномасштабної війни працівники КП «Ласка» взяли на перетримку 60 тварин із тимчасово окупованих територій.

«Евакуювали волонтери з Київщини, Бородянки, Ірпеня. Деякі проживали по пів року і більше. І були власницькі тварини, коли люди евакуювалися і забирали з собою тварин. З Харкова був Мопс, з Донеччини. Географія широка», — каже директорка Оксана Богданюк.

Варвара Ящук і Єлизавета Чеканьова підгодовують котів у центрі міста. У Луцьку, за словами студенток, чимало безпритульних собак.

«Найбільше їх біля смітників, бо там є багато їжі. Хоча вони так можуть вижити. Я проти тої стерилізації. Я з міста Львівської області й дуже часто помічала жорстоке поводження з тваринами», — кажуть студентки.

Працівники комунального підприємства «Ласка» відловлюють тварин на вулицях Луцької громади та привозять їх на територію підприємства саме для стерилізації. Крім цього, собак кліпсують вушними бирками, говорить фельдшерка «Ласки» Мирослава Субіцька.

«Попадаються такі тварини, які потребують оперативного втручання. Окрім стерилізації, видалення пухлини, стерилізація, видалення ока. Також потрапляють тварини після результату жорстокого поводження: це потрапляння в капкан, від куль рани є», — говорить фельдшерка.

Керівниця комунального підприємства Оксана Богданюк каже: після закінчення післяопераційної перетримки тварин повертають на місце відлову. Усі собаки й коти у «Ласці» вакциновані від сказу.

«Українське законодавство, а ще конкретніше Цивільний кодекс України, стаття 80 передбачає, що власницькі тварини — це відповідальність лише власників. Якщо людина не здатна далі утримувати тварину, вона повинна потурбуватися, аби знайти їй нову родину», — говорить директорка «Ласки».

З її слів, яка кількість безпритульних тварин у місті, такий підрахунок не проводився не лише у Луцьку, але й в інших містах країни.

З початку 2024 року до поліції надійшло 20 заяв від громадян щодо жорстокого поводження з тваринами, повідомив Суспільному начальник слідчого управління Нацполіції Волині Віталій Кондратюк. З його слів, у результаті до адміністративної відповідальності притягнули 7 волинян, ще одну людину — до кримінальної відповідальності. Це орієнтовно така ж кількість порушників, як і у попередні два роки, додав Віталій Кондратюк.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Кого зафіксували моніторингові камери волинських прикордонників (Відео).

Реклама Google

Telegram Channel