
творчість Юрія Бондара залишилася в серцях усіх, хто прийшов у цей день до читального залу коледжу.
У коледжі на Волині відбулася подія світлій пам'яті талановитого художника (Фото)
у Горохівському фаховому колУ Горохівському коледжі ЛНУП відбувся особливий захід - година пам’яті, присвячена творчості Юрія Бондара, талановитого художника-аматора та поета з села Холонів
Подія під назвою «Майстер пензля і пера» стала справжнім відкриттям для багатьох присутніх, адже вони вперше так близько познайомилися з творчістю цього скромного, але глибокого митця.
Захід розпочався з урочистого слова директора коледжу Олега Жельчика, який наголосив на важливості зберігати та популяризувати творчість маловідомих митців Горохівщини. «Юрій Бондар - один із тих, чиє ім’я має зайняти своє місце в плеяді талановитих людей нашого краю. Його картини та вірші - це не просто творчість, а щира розповідь про любов до рідної землі, про духовні пошуки і вічні цінності», - зазначив директор.
Модератор заходу, викладачка української мови та літератури Марія Здинюк, розповіла про життєвий шлях Юрія Бондара. Народившись у 1937 році в селі Холонів, він рано втратив батька, який загинув на війні. Талант до малювання проявився у нього ще у восьмирічному віці, а вірші він почав писати у 25 років.
Попри те, що Юрій Васильович не мав професійної мистецької освіти, він закінчив заочно Московський народний університет мистецтв, де вивчав живопис. За аскетичний спосіб життя, захоплення мистецтвом і щоденними демонстративними спортивними пробіжками навколо холонівського ставка поплатився особистою свободою. Молодого юнака тодішня місцева комуністична влада безпідставно звинуватила в ухилянні від фізичної праці, і відправила на півтора року на рівненські кар‘єри - в каменоломню на виправні роботи. Юрій Бондар у свій час закінчив Горохівський радгосп-технікум, де талановитого юнака залишили працювати на посаді лаборанта - художника-оформлювача навчальних стендів.
Важке і самотнє життя прожив митець. Помер Юрій Васильович Бондар у 2023 році у віці 86 років, перебуваючи у своєму останньому прихистку - Берестечківському психоневрологічному інтернаті.
КАРТИНИ, ЯКІ ГОВОРЯТЬ
У читальному залі бібліотеки коледжу було представлено понад 40 картин художника, зібраних і збережених завідувачкою Будинку культури села Холонів Іриною Данилюк. Його роботи - це справжня ода красі Волині: сільські пейзажі, квітучі сади, тихі ставки та золоті поля. Кожен мазок передавав його любов до рідної землі, а простота композицій поєднувалася з глибокою емоційністю.
Ірина Данилюк розповіла про художню спадщину Юрія Бондара та його поетичні доробки. Особливу увагу вона приділила його картинам та поетичній збірці «Дорога до Бога», яка відкриває духовний світ митця.
«Його вірші - це не просто рядки, а роздуми про вічне. Вони надихають, змушують задуматися про те, що справді важливе», - додала вона.
СПОГАДИ ТА ВІРШІ, ЩО ТОРКАЮТЬСЯ ДУШІ
Студенти коледжу, активні учасники літературної студї «Рідне слово» Катерина Кожа, Максим Ярема, Андрій Бондар, Олександр Голюк, Наталія Ханейчук з особливим трепетом декламували вірші Юрія Бондара - про життя, віру, любов до рідного краю.
Глибоке враження на гостей справили спогади студента Максима Яреми, який колись брав уроки малювання у митця.
«Юрій Васильович був не просто художником - він був філософом, - розповідає Максим. - Він навчив мене бачити красу в простих речах: у дощових краплях на листі, у сонячних променях на стежці…».
Саме ідея Максима провести цей захід знайшла підтримку адміністрації коледжу, і втілилася у спільний мистецький проект Горохівського коледжу та Будинку культури села Холонів, і тепер творчість Юрія Бондара отримала нове життя. Координаторами проекту виступили заступник директора коледжу з виховної роботи Світлана Івашко та директорка Холонівського будинку культури Ірина Данилюк.
Про свого видатного земляка розповіли односельчани: Євген Миколайович Скучинський, Леонід Євстахійович Кравчук та завідувачка Холонівської сільської бібліотеки Лілія Григорівна Нечипорук.
Редактор газети «Горохівський вісник» Олег Іванович Дідик згадав, що Юрій Бондар був активним журналістом, який систематично висвітлював спортивні події в районних та обласних виданнях. До того ж він був майстром спорту з важкої атлетики Волинської області.
Окремо на творчості митця акцентував завідувач відділу культури Горохівської міської ради Олександр Шепшелей. Він підкреслив, що доробок Юрія Бондара вартий поширення в межах усієї територіальної громади, та запевнив, що бере естафету у Горохівського коледжу в популяризації творчості самобутнього митця.
СПАДЩИНА, ЩО НАДИХАЄ
Юрій Бондар не лишив після себе матеріальних статків чи великої слави, але його картини та вірші - це скарбниця духовності. Він довів, що талант може розквітнути в будь-якому куточку України, навіть у маленькому селі.
«Його мистецтво - це літопис душі. Кожен вірш, кожна картина - це розмова з Богом, з землею, з самим собою», - підсумувала Марія Здинюк.
Захід завершився, але творчість Юрія Бондара залишилася в серцях усіх, хто прийшов у цей день до читального залу коледжу. І хто знає - можливо, саме ця виставка стане початком нового етапу у вивченні спадщини митця, який так щиро любив свій рідний край.



Горохівський фаховий коледж ЛНУП
Фото:Ana Oliynyk
Читайте також: «Волинянка виборола дві медалі на світовому чемпіонаті».
