
Вилучення, добровільна відмова та додаткові площі.
Кому дісталися гектари лісових волинських угідь
На засіданні комісії з питань екології були розглянуті клопотання щодо використання земель заповідного фонду та мисливських угідь
Зокрема, прохання про зміну меж об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення надійшло від Держприкордонслужби.
Про це інформує Волинська обласна рада.
Йдеться про 7 ділянок, які повністю або частково входять до місцевих заказників, розташованих в межах українсько-білоруського кордону.
Очільник комісії Юрій Ройко зауважив, що згадані земельні ділянки уже перебувають у постійному користуванні 6-го Волинського прикордонного загону відповідно до розпорядження начальника ОВА.
«Земельний кодекс передбачає, що об’єкти ПЗФ вздовж лінії державного кордону виводяться із заповідного фонду та передаються військовим частинам ДПС для будівництва та утримання інженерно-технічних, фортифікаційних споруд, загороджень, комунікацій тощо. На час дії воєнного стану процедуру спрощено, вона не вимагає експертного висновку та погодження профільного міністерства. Повноваженнями приймати рішення про зміни меж територій та об’єктів ПЗФ місцевого значення наділена Волинська обласна рада», - детально розтлумачив суть питання Юрій Ройко.
Тож члени комісії одноголосно рекомендували змінити сесійним рішенням межі 5 місцевих заказників і вилучити ділянки загальною площею 33,5 га для посилення охорони українсько-білоруського кордону.
Про добровільну відмову від права користування майже 20-ма тисячами гектарів мисливських угідь Державного спеціалізованого підприємства «Ліси України» заявила його філія «Ковельське лісове господарство».
Обґрунтовуючи свій намір, заявники посилаються на те, що через заборону полювання, три роки поспіль мисливське господарство не приносить прибутків, натомість зростають витрати на його охорону та утримання. Минулоріч Ковельському лісовому господарству це коштувало понад 1,2 млн грн. Оскільки іншого закон не передбачає, профільна комісія рекомендує депутатському корпусу задовольнити клопотання.
Натомість Ковельське спеціалізоване лісогосподарське акціонерне товариство «Тур» просить надати у постійне користування понад 27 тисяч га лісових, польових та водно-болотних угідь для ведення мисливського господарства.
Представник заявника пояснив, що йдеться про поновлення договору на користування цими площами, термін дії якого закінчився два роки тому, майже стільки ж часу пішло на підготовку пакету документів, в тому числі й з урахуванням законодавчих змін.
«Ми господарюємо на цих територіях з 1975 року, і незважаючи на обмеження воєнного стану, ми не збиткові і не маємо проблем з утриманням та охороною, також ми не звільнили жодної людини», - запевнив керівник господарства.
Депутат Сергій Кошарук закликав колег підтримати клопотання: «Упродовж багатьох років «Тур» і справді господарює добросовісно і продуктивно».
Голова екологічної комісії Юрій Ройко додав, що це – колишній міжгосподарський лісгосп, який і у статусі акціонерного товариства можна вважати взірцевим. Члени комісії одноголосно підтримали клопотання СЛАТ «Тур», як і прохання громадської організації «Мисливсько-рибальський колектив «Наболоцький»» про надання у користування додаткових 2,3 тис га мисливських угідь.
Депутати Людмила Кирда і Сергій Кошарук закликали членів профільної комісії глибше розібратися у питаннях державної політики в процесі реформи лісової галузі, аби попередити ймовірні зловживання. Тож, члени комісії ухвалили рішення організувати з цієї проблематики круглий стіл, а також підтримали пропозицію провести виїзне засідання екологічної комісії на території кількох мисливських угідь, вже наданих у користування.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Тендер на понад мільйон гривень на щебінь: у волинському заказнику з'явиться лісова дорога.
