Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
Делегація з Луцька переймала європейські практики у сфері поводження з відходами

Учасникам показали, як функціонує “екоцентр” - мобільний пункт роздільного збору вторинної сировини.

Фото: Луцька міська рада.

Делегація з Луцька переймала європейські практики у сфері поводження з відходами

Протягом 3-10 травня 2025 року делегація Луцької міської ради брала участь у навчальному візиті до міст Оейраш та Гімарайнш (Португальська Республіка) в межах проєкту «Міста Нуль Відходів в Україні»

Проєкт впроваджується за підтримки програми LIFE консорціумом, який складається з українських громад: Луцьк, Херсон, Покровськ, Дергачі та муніципалітетів, наукових інституцій і громадських організацій Португалії, Італії, Німеччини та Бельгії.

Про це розповіли у Луцькій міській раді. 

Від Луцької міської ради участь у візиті взяли Оксана Лисак, начальник відділу екології, та Анна Вінцюк, начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності. Від партнера проєкту ГО «НУЛЬ ВІДХОДІВ ЛУЦЬК» участь взяла Софіко Шешаберідзе.

В межах візиту представники муніципалітету Оейраш ділилися напрацюваннями та викликами у сфері управління відходами. Учасникам показали, як функціонує «екоцентр» - мобільний пункт роздільного збору вторинної сировини.

Розповіли про систему збору органічних відходів, зокрема і через окремі підземні контейнери, про комунікацію з населенням. Для учасників було організовано візити на підприємства зі збору, сортування та обробки відходів та на сміттєспалювальний завод у Лісабоні.

У місті Гімарайш представники муніципалітету розповіли про складний шлях до отримання титулу «Зелена столиця Європи 2026». Окрім цього, місто увійшло до 100 кліматично нейтральних і розумних міст до 2030 року.

Представники Гімарайнша розповіли учасникам про особливості впровадження, функціонування у муніципалітеті системи «Плати за те, що викидаєш», комунікацію з населенням.

Команда наукового та освітнього центру Laboratório da Paisagem, що заснований муніципалітетом та університетом, розповіла про проєкти, які реалізовують в межах Європейських програм: дослідницькі та просвітницькі ініціативи, зокрема у сферах біорізноманіття та управління відходами, у співпраці з науковими інституціями та сміттєпереробними компаніями. Наприклад, про кампанії з промоції компостування, встановлення контейнерів для збору жувальних гумок, кави, залишків від цигарок, дослідження якості води, розрахунок вуглецевого сліду.

Під час візиту до парку, який має відзнаку «Зелений прапорець», учасникам розповіли про заходи, що впроваджуються для збереження біорізноманіття, про застосування сенсорних датчиків на території парку. Також учасники відвідали муніципальний город, де мешканці можуть орендувати невеликі клаптики землі за символічну ціну та вирощувати городину. У кафе циклічного ремонту розповіли, як ремонтують викинуті речі та віддають тим, хто цього потребує.

Учасники оглянули Центр гімнастичної підготовки Гімарайнша, майже енергетично незалежну будівлю, де застосовано найсучасніші технології енергозбереження, водопостачання та вентиляції.

Також в межах візиту відбулися робочі зустрічі з усіма партнерами проєкту «Міста Нуль Відходів в Україні». Експертну підтримку в удосконаленні системи управління відходами з акцентом на застосування підходу «Нуль Відходів» українським містам в межах проєкту надають іноземні експерти. Для Луцької громади — це представник міста Парма в Італії Габріель Фоллі. Під час робочих зустрічей експерти презентували оціночні звіти щодо актуального стану та викликів розвитку систем управління відходів у чотирьох українських громадах-учасниках проєкту.

Проєкт «‎Міста Нуль Відходів в Україні» співфінансується Європейським Союзом. Погляди та думки, висловлені в цій публікації, належать виключно автору(ам) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу або CINEA. Ані Європейський Союз, ані орган, що надав фінансування, не несуть за них відповідальності.

 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Неподалік Луцька унікальна садиба Мавки Лісової відкриває світ старовини.

Реклама Google

Telegram Channel