Курси НБУ $ 41.49 € 46.65
Повернення до цивільного життя: як на Волині допомагають ветеранам знайти роботу

Для ветеранів пропонують посади: охоронців, електромонтерів та водіїв нарядів реагування.

Фото: Суспільне.

Повернення до цивільного життя: як на Волині допомагають ветеранам знайти роботу

За час повномасштабної війни в управлінні поліції охорони Волинської області працевлаштували 9 учасників бойових дій

Ще двох працівників зараз оформляють на роботу.

Про це Суспільному розповів заступник начальника управління Юрій Лисай. З його слів, ветеранам російсько-української війни надають робочі місця в поліції охорони від початку вторгнення РФ в України.

«Це безпосередньо забезпечення охорони і безпеки того чи іншого об'єкту, який, з яким укладено відповідні договірні відносини з управлінням поліції охорони. Зазначений працівник забезпечується повністю форменним одягом, видає спеціальні засоби, весь соціальний пакет», — сказав заступник начальника управління.

Які спеціальності пропонують у поліції охорони та що входить в обов’язки

Місяць тому влаштувався в поліцію охорони 58-річний ветеран війни Юрій Батик. Чоловік розповів, що в складі 63-ї окремої механізованої бригади брав участь у визволенні Херсона, а згодом виконував бойові завдання на Донеччині. Під час танкового обстрілу отримав поранення.

«Ми зустрічали людей, які виходили з окупації, нас зустрічали вони сльозами. Після Херсону нас перекинули в район Бахмуту, а потім самий Бахмут для захисту вже міста Бахмут. І 29 грудня 2022 року я отримав поранення, контузію», — зазначив волинянин.

До повномасштабної війни, розповів Юрій, працював будівельником. Зараз за станом здоров’я повернутися до колишньої професії не може. Про вакансію в поліції охорони дізнався з оголошення.

«Задоволений, так як зараз проходить ця служба моя. Знов треба було вдягнути форму, знов. Так що приходиться, війна триває і охорона всіх об'єктів ніхто не відміняв. Чергування відбуваються вдень, вночі. Часом ідемо на добу, тобто день і ніч. Такі об'єкти, нічні об'єкти складніші», — сказав чоловік.

Для ветеранів пропонують посади: охоронців, електромонтерів та водіїв нарядів реагування, зазначила начальниця відділу кадрового забезпечення управління поліції охорони Тетяна Маркевич.

З її слів, зараз в управлінні поліції охорони Волинської області працюють 186 людей.

«У нашому підрозділі працює штатний психолог, який, в першу чергу, при працевлаштуванні спілкується з кожним кандидатом і вже дивиться чи людина має тривожність, чи взагалі комфортні їй умови саме в нас працювати. В нас є атестований персонал поліцейський, працевлаштовані 23 особи з інвалідністю», — сказала Тетяна Маркевич.

За час повномасштабної війни на Волині офіційно працевлаштували 24 ветеранів, зазначила директорка Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин. Станом на 1 травня 2025 року послугами служби зайнятості скористалися 356 учасників бойових дій, із яких 40 отримали роботу.

«В цьому році ми працевлаштували 8 водіїв автотранспортних засобів, 7 охоронників, 3 продавців продовольчих товарів, 3 підсобних робітників, 3 спеціалістів державної служби», — додала Алла Куцин.

Загалом у базі Волинського обласного центру зайнятості є понад 2 тисячі вакансій, додала директорка Алла Куцин.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel