
Що потрібно знати?
Небезпека поруч: на Рівненщині зафіксовано нові випадки сказу у домашніх тварин
За останній тиждень на Рівненщині зареєстровано 2 випадки сказу у домашніх тварин
У м. Дубровиця зареєстровано лабораторно підтверджений випадок сказу домашнього кота. Хвора тварина померла. Кіт вкусив хлопчика 13-ти років.
Про це інформує Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Батьки дитини звернулись за допомогою до медзакладу.
Ще один випадок мав місце у селі Щекичин Великомежиріцької ТГ. Там виявлено сказ у кота, який вкусив 41-річного чоловіка. Тварина, як і в попередньому випадку померла.
Після укусу постраждалий звернувся до лікарів.
Загалом з початку року від укусів тварин постраждало 244 людини, з них - 4 випадки лабораторно підтвердженого сказу.
Нагадаємо, що сказ – це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб для людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів без вчасно розпочатого лікування стає невиліковним – 100% хворих людей помирають.
Інфікуватися збудником від хворої на сказ тварини можна через:
- укус;
- подряпину та мікроушкодження шкіри;
- потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.
Інкубаційний період у людини зазвичай триває від 7 днів до 3 місяців. За певних умов – від 1 до 3 років. Це залежить від таких факторів, як місце, кількість і глибина укусів; кількість вірусу, що потрапив у рану; вік постраждалого.
Щоб захиститись від сказу, необхідна медична допомога та курс антирабічних щеплень. Про «40 уколів в живіт» не йдеться. Зазвичай графік вакцинації складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), а потім у 3–й, 7-й, 14-й і 28-й дні.
Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Вона ефективна у разі проведеного курсу щеплень при ранньому та негайному зверненні за медичною допомогою та розпочатому курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи обслинення.
Щеплення проти сказу не мають протипоказань. Їх можна робити дітям, вагітним, людям похилого віку. Препарати для щеплень надаються безоплатно. Антирабічна вакцина наявна в усіх закладах охорони здоров’я області.
Нагадуємо: укуси хатніх тварин несуть таку ж небезпеку, як і диких. У разі укусу твариною терміново зверніться до лікаря, зробіть щеплення та пройдіть всі призначені обстеження! Це може врятувати ваше життя!
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: На Волині жінку вкусила змія.
