
За межами України перебувають близько 665 тисяч школярів, більшість з них додому не повернуться, свідчать опитування.
На Волині кількість школярів зменшилась на 5%
Це більше, ніж у сусідів – у Рівненській та Львівській областях кількість учнів скоротилась лише на 3% (дані 2024 року)
На початок 2024–2025 навчального року в українській системі освіти зареєстровано лише 3,74 мільйона школярів усіх форм навчання. Це найменший показник за 30 років, і експерти вважають, що тенденція до зменшення учнівської чисельності збережеться.
Про це свідчать дані дослідницької ініціативи RAI for Ukraine, на які посилається NGL.media.
Понад 9% (!) українських учнів — близько 345 тисяч — продовжують навчання за кордоном, але залишаються в обліку українських шкіл. Однак ця цифра може бути заниженою, адже частина дітей після еміграції взагалі випадає з української освітньої системи.
За оцінкою ЮНЕСКО, на 2024 рік за межами України перебувають близько 665 тисяч школярів. Але і ця цифра не враховує всі європейські країни, до яких виїхали українські родини. З них лише 29% поєднують навчання в українських та іноземних школах, а 16% навчаються виключно онлайн за українськими програмами.
Згідно з інформацією Міністерства освіти і науки, щороку 2–4% учнів 8–12 класів припиняють навчання, не переходячи в наступний клас. Частково це пов’язано з міграцією.
Цікаво, що у старших класах спостерігається перевага дівчат — у середньому на 1–2%, але серед випускників ця різниця може досягати 10%. Це свідчить про гендерні зрушення в контексті навчальної міграції та завершення освіти.
Дослідження Центру економічної стратегії наприкінці 2024 року засвідчило, що більшість українців, які наразі перебувають за кордоном, не планують повертатися, пише .
Щодо регіонів, то, природно, найсуттєвіше зменшилась кількість школярів у прифронтових областях: Луганській (на 63%),Донецькій (54%), Херсонській (50%), Харківській (21%), Миколаївській (15%), Сумській (12%), а також у Дніпропетровській та Одеській – по 10%.
На Правобережжі кількість школярів зменшилась на 2-8%. Причому аномально великий процент зменшення кількості українців зафіксовано на відносно спокійних Тернопільщині (8%) та Закарпатті – 7%, а також та Волині – 5% або 7600 учнів!
Єдиний регіон, де є приріст кількості школярів – Київ – 1%.
