Курси НБУ $ 41.81 € 49.13
Порошенко в інтерв’ю The Times пояснив, чому Україні треба використати ізраїльський досвід

Петро Порошенко.

Фото Європейська солідарність.

Порошенко в інтерв’ю The Times пояснив, чому Україні треба використати ізраїльський досвід

Петро Порошенко в інтерв’ю британській газеті The Times сказав, що українській владі варто повчитися на досвіді прем’єр-міністра Ізраїлю Нетаньягу, який зміг переконати Трампа взяти участь у ударах проти ядерної програми Ірану

«Вчіться на досвіді Бібі», – закликав Порошенко. Він стверджує, що Нетаньягу завоював підтримку Трампа в Ірані лише після того, як дозволив йому приписати собі заслугу в переговорах про припинення вогню в Газі, пише eurosolidarity.

Порошенко був обраний у 2014 році після революції на Майдані, яка усунула його прокремлівського попередника. Із ним пов’язують відбудову українських Збройних сил після анексії Криму та початку війни на Донбасі. Видання також зазначає, що на стіні кабінету п’ятого Президента поряд з українськими військовими регаліями та картиною путіна в кайданках висить нагадування про Кримську декларацію, підписану у 2018 році Майком Помпео, тодішнім державним секретарем Трампа, в якій він пообіцяв, що США не визнають претензій росії на Крим.

Саме такі дипломатичні здобутки, а також його успіх у переконанні Трампа у 2017 році постачити Україні летальну зброю, на думку Порошенка, дають йому певний авторитет у критиці взаємодії Зеленського з американським президентом. Порошенко застерігає, що між двома дипломатичними командами Трампа і Зеленського існує «серйозна проблема комунікації», в основі якої лежить недовіра американців до Андрія Єрмака, керівника апарату Зеленського, та Оксани Маркарової, посла у Вашингтоні, яка розлютила республіканців перед виборами в Америці, організувавши захід, на який були запрошені лише демократи. Результатом стала катастрофічна зустріч в Овальному кабінеті, коли Трамп і Джей Ді Венс розкритикували українського лідера перед усім світом на зустрічі, до якої Зеленський не був належним чином підготовлений, сказав Порошенко.

Він намагався встановити безпосередні зв’язки з командою Трампа, востаннє відвідуючи Вашингтон у лютому, коли зустрівся з американськими чиновниками та був присутній на Національному молитовному сніданку, на якому Трамп виступив з промовою.

Видання також нагадує, що після початку повномасштабного вторгнення вранці 24 лютого 2022 року, коли російські танки з гуркотом перетнули український кордон, Порошенко і Зеленський домовились про збереження єдності. Через три роки цей альянс розпався.

У лютому українська влада запровадила санкції проти Порошенка. Санкції тепер не дозволяють йому подорожувати за кордон, а також перешкоджають його підтримці українських військових, яким він пожертвував 200 мільйонів доларів за останні три роки. За словами Порошенка, метою санкцій є перешкодити йому балотуватися на президентських виборах, про що йшлося під час переговорів про припинення вогню на цей рік. У будь-якому разі, каже Порошенко, його санкції це попередження для кожного потенційного кандидата.

Здебільшого утримуючись від критики влади з моменту вторгнення, тепер Порошенко говорить Зеленському: «Я не ваш ворог». «Я пліч-о-пліч з вами», – сказав він. «Не тому, що в мене немає жодних претензій – це [буде] пізніше, після закінчення війни. Але зараз єдність є ключовим фактором нашого успіху», – наголошує Петро Порошенко.

Реклама Google

Telegram Channel