
Ролер-спринт Луцьк-2025.
У Луцьку відбулися лижоролерні перегони
Стесані до крові лікті й коліна, завзята боротьба з перших секунд старту та щасливі посмішки на п'єдесталі – так у Луцьку відкривали лижні гонки на лижоролерах і роликових ковзанах
Спортсмени змагалися на стадіоні ЛНТУ під відкритим небом. Змагання розпочалися з Державного Гімну України.
Про це повідомляє Центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт».
Старти для лижоролерів і ролерів організувала КЗ «ДЮСШ № 4 Луцької міської ради» за підтримки Департаменту молоді та спорту Луцької міської ради та ГО «Федерація лижного спорту міста Луцька».
Як влаштовані лижоролери та в чому їхня особливість?
Лижоролери схожі на лижі, знизу продовгувата планка з роликовими колесами. Ролики без планки. Лижоролери для підтримки використовують палиці і обов'язково для захисту одягають на голову шолом й окуляри. Спортсмени вишиковуються вздовж лінії старту. Отримавши сигнал - рушають. Важливо балансувати й тримати рівновагу, щоб не впасти.
Лижні гонки на лижоролерах і роликових ковзанах, чудовий вид спорту для тих, хто займається біатлоном і зимовими лижними перегонами. Завдяки цим дисциплінам спортсмени підтримують форму влітку.
Протягом майже 3 годин, під палючим сонцем, учасники долали дистанції від 200 до 3000 метрів. Загалом відбулося 9 заїздів.
Приємно бачити таку велику кількість учасників. Більшість із них зацікавилися лижними видами спорту ще у школі. Адже нещодавно на Волині у п’яти опорних закладах освіти ввели біатлонний модуль, який вивчають на уроках фізкультури. Більше того, заклади отримали все необхідне біатлонне спорядження. Адже, щоб дитина зрозуміла, чи хоче займатися саме цим, потрібно дати їй спробувати.
Вихованці ВОДЮСШ осіб з інвалідністю, які представляють «Інваспорт», теж боролися за медалі на лижоролерах і роликових ковзанах.
Наша Катерина Кордунова змагалася у своєму заїзді нарівні з іншими спортсменками. Вона з перших секунд відірвалася від суперниць, задала темп і з упевненим відривом перемогла. Як бачимо, Катерина, багатогранна спортсменка. Ще вчора вправно веслувала на САП-борді, а сьогодні майстерно виступила на лижоролерах. Спортсменка розповіла, що на цю гонку мала власну стратегію й тактику.
Серед учасників ми зустріли Роману Лобашеву, яка входить до національної збірної України з паралижних перегонів і парабіатлону. Зараз вона готується до нового сезону, але цього разу прийшла підтримати свою сестру Руслану, яка лише нещодавно стала на ролики.
Також серед спортсменів, наша Анастасія Смідюк, учасниця дефлімпійської збірної України. На Дефлімпійських іграх 2024 року в турецькому Ерзурумі вона двічі увійшла до топ-5 у лижних перегонах. Щоб не втратити форму влітку, спортсменка тренується на лижоролерах. Хоча зазначає, на них легше їхати, ніж на лижах - лижі швидші. Цього дня вона приїхала підтримати юних спортсменів. Поки ми спілкувалися, вихованці Павло Кузьма та Олександр Мусюк уважно слухали її поради. Анастасія часто ділиться з ними досвідом під час тренувальних зборів.
Наша Діана Бритва перед своїм заїздом на 800 метрів встигла поспілкуватися з журналістами й дати інтерв’ю. Спортсменка родом із Донеччини, а з 2022 року мешкає в Луцьку. Тут вона вдосконалює свої навички в роликових гонках.
Радісно бачити серед уболівальників рідних наших спортсменів. Вони приходять підтримати своїх дітей та онуків. З власного досвіду знаю, як важливо у вирішальний момент змагань побачити серед трибун рідні очі. Галина Карпівна Шотік раніше була байдужою до спорту, та відколи її онук Олександр Мусюк почав тренуватися - вона серед перших у фан-зоні стадіону.
«Наш тренер дуже хороший. Ми його дуже поважаємо. Він вислухає наші і «негативи», і «позитиви», дає настанови і для внука, і для батьків, і для бабусі з дідусем. Дякуємо всім, хто піклується про наших дітей», -поділилася жінка.
Не обійшлося без падінь. Один зі спортсменів продемонстрував справжній характер. Попри падіння на дистанції, він підвівся й продовжив гонку. За крок до фінішу впав знову, здер до крові руки й ноги, але знову піднявся й перетнув фінішну лінію. Саме так гартуються юні спортсмени - встаючи після падінь, а з часом вони здобувають медалі на світових п’єдесталах.
Згодом 8 переможців і 24 призери отримали медалі й дипломи. Інші учасники - втішні призи. Організатори змагань мають великі плани - провести турніри зі скейтбордингу та їзди на самокатах.







Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Луцькі комунальники рятують місто від майбутніх «озер» на дорогах.
