Курси НБУ $ 41.80 € 49.03
Волинянин Денис Остапук підкорює світ пара пауерліфтингу

Так тримати!

Фото: facebook.com.

Волинянин Денис Остапук підкорює світ пара пауерліфтингу

Маємо чудову новину – срібло на Чемпіонаті України з пара пауерліфтингу

Медаль виборов спортсмен з Волині – Денис Остапук, майстер спорту України міжнародного класу з пара пауерліфтингу серед атлетів із порушенням опорно-рухового апарату.

Про це повідомляє Центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт».

Змагання проходили у Дніпрі. З’їхалося майже 60 спортсменів з усієї України. Денис змагався у ваговій категорії до 59 кг. Він зробив три спроби: у першій підняв 90 кг, у другій - 100, а у вирішальній - 110 кг. У підсумку - 300 кг загальної ваги, що й принесло йому нагороду.

До слова, найкраща вага, яку Денис підіймав у кар'єрі - 122 кг.

Як проходять змагання з пара пауерліфтингу?

У цьому виді спорту спортсмени виконують жим лежачи. Кожен учасник має три спроби, щоб показати максимальний результат. Атлет лягає на спеціальну лаву, бере штангу, опускає її до грудей і намагається виштовхнути на прямі руки. Важливо не тільки підійняти вагу, а й виконати ривок технічно, адже техніку оцінюють троє суддів. Спроба зараховується лише в разі згоди щонайменше двох із трьох арбітрів. Загалом зараховується найкраща спроба. Спортсмени змагаються у вагових категоріях, а переможець визначається за піднятою вагою.

Хто ж такий Денис Остапук?

Упродовж розмови розкриємо секрети сильної особистості й талановитого спортсмена. Якось на своїй сторінці Денис написав:

«Спорт зробив мене і відкрив двері в яскраве, насичене життя».

І справді, ця цитата лаконічно описує його шлях у спорті. Денис почав підіймати штангу з 14 років, а нині - титулований спортсмен:

  • Чотириразовий чемпіон України (2015–2018);
  • Триразовий срібний призер чемпіонатів України серед дорослих (2016–2018);
  • Чемпіон Європи серед юніорів (2018);
  • Дворазовий переможець Кубка світу серед юніорів (2018, 2019);
  • Бронзовий призер Кубка світу серед дорослих (2019);
  • Чемпіон світу серед юніорів (2019).

А все почалося, коли 14-річного хлопця за руку в зал привела мама. Спортсмен народився й зростав у селі Раків Ліс на Камінь-Каширщині. Тренуватися розпочав у у залі під керівництвом Валерія Павловича Дружиновича. Тричі на тиждень Денис їздив автобусом до Ковеля, аби займатися спортом.

Спочатку тренувався, щоб поліпшити фізичну форму. Одного дня спробував жати штангу: раз, другий, третій... і йому сподобалося. Відтоді - це його спорт. Час від часу пробував інші дисципліни, виїжджав на змагання, але залишився саме у пара пауерліфтингу.

«Люблю стабільність. І, на щастя, у моїй кар’єрі рідко бувають незараховані спроби. Мій тренер каже: одна спроба - для себе, друга - для команди, третя - для тренера. Тож мушу виконати всі три», - усміхається Денис.

З початком повномасштабної війни переїхав до Луцька. Часом тренується і в Олега Хом’яка.

«Стараюся у всьому знаходити мотивацію та натхнення. Люблю подорожувати, змінювати обстановку. І, звісно, мотивує тренер, бо тренер - це спортивний батько».

У збірній України Денис має чимало друзів. Багато років вони проводили час разом на зборах і змаганнях. Та перед цьогорічним чемпіонатом у Дніпрі зізнається, мав тривожні відчуття. Адже щоночі під загрозою атаки могло опинитися будь - яке місто. Слідкував за повітряними тривогами, а під час загрози, разом з іншими спортсменами та тренерами ховалися в укриттях.

Окрім спорту, має й життєве кредо: «Мій девіз – розвиватися і рухатися далі».

Найдорожча медаль для нього - перша, з чемпіонату світу, де він став чемпіоном серед юніорів: «Вона цінніша, бо містить більше спогадів і пов’язана з вагомим періодом мого життя».

Денис мріє про перемогу України і про повернення до довоєнного життя.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Волинських рятувальників відзначили нагородами та званнями.

Реклама Google

Telegram Channel