
У заході взяли участь представники польської меншини, що мешкає в Україні, польські дипломати та представники органів влади Волинської області.
У Луцьку вшанували жертв Волинської трагедії
У Луцьку, незважаючи на упереджені кроки Польщі, відбулася меса за жертвами Волинської трагедії
Нещодавно польський Сейм оголосив 11 липня днем пам'яті «жертв геноциду, вчиненого ОУН і УПА на східних територіях Другої Польської Республіки».
Про це повідомляє VSN з посиланням на PAP.
З цієї причини сьогодні в Римо-католицькому кафедральному соборі Луцька на Волині відбулася урочиста меса за жертвами Волинської трагедії.
У заході взяли участь представники польської меншини, що мешкає в Україні, польські дипломати та представники органів влади Волинської області.
Богослужіння проводив єпископ Едуард Кава, ординарій Кам'янець-Подільської єпархії. В інтерв'ю PAP він заявив, що добре, що поляки та Україна починають говорити про Волинську трагедію.

«Я думаю, що зараз настав хороший етап зрілості, щоб по-справжньому розкрити цю складну тему. Ми повинні підійти до цього питання з великою делікатністю, але й відповідальністю. Перш за все, жертви Волинської трагедії... вимагають розкриття своїх імен, місць поховань і місць цих убивств», - сказав він.
Священник додав, що кожного вбитого слід знати на ім'я, щоб за них можна було молитися. Він також сказав, що «відродження пам'яті» важливе не тільки для поляків, а й для українців.
Коли польський Сейм визначив 11 липня днем пам'яті, у МЗС України заявили, що це рішення суперечить духу добросусідських відносин між країнами.
«Такі односторонні кроки не сприяють досягненню порозуміння та примирення, над якими тривалий час працюють наші країни, зокрема у форматі Спільної українсько-польської групи з питань історичного діалогу, яка діє за участю міністерств культури та інститутів національної пам'яті двох країн», - ішлося в заяві.
При цьому зазначимо, що цього року розпочався процес ексгумації.
Читайте також: «Нововолинець Ігор Новосад через 74 роки розшукав в Австрії діда і поставив на місці його загибелі хрест».
