Курси НБУ $ 41.84 € 48.90
Спорт, мистецтво, ярмарки, історія та герої: як княже місто на Волині відзначило свій День народження (Фото)

1037 років Володимиру: громада святкує із шаною до історії та героїв сьогодення.

Фото: Фейсбук.

Спорт, мистецтво, ярмарки, історія та герої: як княже місто на Волині відзначило свій День народження (Фото)

У Володимирі пройшли турніри, гутірки, ярмарки та дитячі розваги з нагоди Дня міста

Програма відзначення 1037-ої річниці з Дня народження древнього міста Володимир була створена таким чином, щоб кожен зміг знайти для себе щось цікаве, пізнавальне, надихаюче та незабутнє.

Про це розповіли у Володимирській міській раді. 

У спортивному комплексі «Олімп» відбувся турнір із шахів (швидка гра), де понад 80 охочих спортсменів-інтелектуалів випробували свої сили та вдачу. Також завершився Чемпіонат України з пара стрільби з лука, який тривав протягом трьох днів. Переможців привітав міський голова Ігор Пальонка та заступник начальника Українського центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» Ігор Бурий, подякувавши за титанічну волю, незламність та витримку, яку проявили спортсмени у цих змаганнях. Також, принагідно, очільник міста вручив свідоцтва випускникам відділення легкої атлетики ДЮСШ й висловив вдячність тренерам Олені та Віталію Петрукам, адже завдяки їхній спільній роботі наша громада посіла безліч призових місць на всеукраїнському та міжнародному рівні.

Сквер біля музею ім. Омеляна Дверницького став чи не найвелелюднішою локацією серед містян. Крафтовий ярмарок, який з року в рік дивує своїм різноманіттям, потішив володимирчан і сьогодні: вироби майстрів рукоділля, м'ясна та сирна продукція власного виробництва, медові наливки, якими радо пригощали продавці усіх охочих та багато інших товарів, що задовольнили найвибагливіших покупців.

Неймовірним ароматом бограча й шашлика на вогнищі та атмосферою нескореного духу наповнили скверик члени громадської організації «Ветеран Хаб». На даній локації ветерани пропонували власно приготовані страви, намет, де можна було пограти у плейстейшен та зробити фото на тематичній фотозоні, приміряти військову амуніцію, поспілкуватися й надихнутися історіями справжніх героїв.

Разом з представниками Центру життєстійкості для найменших гостей Ветеран Хаб приготували активні руханки, малювання пальчиковими фарбами, аквагрим та простір для розваг. Неймовірним запалом та козацьким духом зарядили глядачів вихованці школи бойового гопака «Шаблезуб», пропонуючи до уваги не тільки захопливе мистецтво танцю, а й дивовижні екстремальні трюки, у яких брали участь охочі сміливці. «Незламні. Справжні. Тут» - саме з такою назвою локації громадська організація «Ветеран Хаб» охоче приймала, частувала та розважала усіх гостей, що розділили своє святкування Дня міста разом із ними.

Ще однією особливою локацією просто неба у сквері біля музею стали гутірки. Це був не лише лекторій, це був простір щирих історій, небайдужих людей і відкритих сердець. Жива аудиторія, що слухає, запитує, цікавиться та активні освічені лектори, готові ділитися своїми власними історіями, спостереженнями, творами та надбаннями. Ця локація стала маленьким острівком, де заховалися від буденних справ та тривог сьогодення ті, хто пише, досліджує, жартує, мандрує, змінює та надихає своїх вдячних слухачів.

Цікаві й продумані до деталей оглядові екскурсії для поціновувачів історії древнього Володимира пропонували жителям та гостям міста туристично-інформаційний центр - «Пізнай історію древнього граду» та історичний музей ім. О. Дверницького - «Стежками старовинного міста». Також у музеї відбулося відкриття виставки «З глибини століть: археологічні знахідки з урочища Апостольщина», де представлені експонати, що були знайдені у 2023 році співробітниками Волинської археологічної експедиції ДП «Охоронна археологічна служба України інституту археології НАН України» під час проведення рятівних археологічних досліджень на території ліцею імені Олександра Цинкаловського. З цікавими й цінними знахідками присутніх ознайомив історик, археолог, дослідник давньої та середньовічної історії Волині з Луцька Віктор Баюк та директор музею Володимир Стемковський.

Вперше, в рамках відзначення 1037-ї річниці Володимира на площі Героїв відбувся Ярмарок громадських ініціатив. Захід об’єднав громадські організації з Володимира, Нововолинська, Устилуга, Луцька, Ковеля, Києва, Івано-Франківська, а також всеукраїнські та регіональні об’єднання, що працюють у сфері волонтерства, благодійності, соціального захисту, культури, молодіжної політики, освіти. Мешканці та гості міста могли ближче познайомитися з діяльністю громадських організацій, дізнатися про їхні ініціативи, стати волонтерами чи учасниками програм, долучитися до спільних проєктів та долучитись до їхніх актуальних зборів. Кожна з ГО збирала на своїй локації чимало перехожих громадян, які цікавилися їх діяльністю, історією створення, життєвим шляхом засновників, які своєю чергою ділилися певними знаннями, власним розвитком та координатами для подальшого спілкування. Неймовірно дружня та відкрита атмосфера панувала на локації, яка об'єднала усіх небайдужих та свідомих людей, об'єднаних спільними ідеями та інтересами.

Для найменших гостей свята біля культурно-мистецького центру розгорнулося містечко розваг. Насичена програма передбачала конкурси, творчі майстер-класи, активні розваги «Веселі старти», неймовірний холі-флешмоб та виставку автотехніки, яка щодня дбає про чистоту нашого міста. Кожен з відвідувачів мав можливість не тільки провести гарно час, а й зробити яскраві світлини на згадку та виграти неймовірні подарунки і призи.

Також для найдопитливіших юних володимирчан діяла локація-знайомство з кінологами та їхніми чотирилапими друзями.

Після денної розважальної програми біля КМЦ на головній сцені міста відбулася вітальна частина, церемонія нагородження активних мешканців та виступи місцевих й запрошених артистів. 

 
 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Марсель із Волині: як 20-річний хлопець став сапером та рятує техніку на передовій.

Реклама Google

Telegram Channel