Курси НБУ $ 41.77 € 48.87
Скандальний закон ухвалено: Рада проголосувала за підпорядкування НАБУ та САП генпрокурору

Антикорупційні органи під ударом: парламент підтримав скандальний законопроєкт №12414.

Фото: Ілюстративне.Фейсбук.

Скандальний закон ухвалено: Рада проголосувала за підпорядкування НАБУ та САП генпрокурору

Верховна Рада проголосувала у другому читанні за законопроєкт №12414, згідно з якими Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) стають залежними від рішень генерального прокурора

Наразі це незалежні антикорупційні інституції.

Про це стало відомо із трансляції засідання парламенту від народного депутата Ярослава Железняка у Telegram, пише «Українська правда». 

За відповідний законопроєкт з правками проголосували 263 народних обранця.

Ряд народних депутатів перед голосування за законопроєкт заблокували трибуну. Як пояснив народний депутат Ярослав Железняк, це «єдиний варіант, як це можна хоч теоретично зупинити» прийняття законопроєкту.

Перед цим комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підтримав зміни до Кримінального процесуального кодексу (КПК), згідно з якими НАБУ та САП можуть стати залежними від рішень генерального прокурора. Наразі це незалежні антикорупційні інституції.

На засіданні комітету вранці 22 липня народні депутати рекомендували парламенту ухвалити в другому читанні законопроєкт №12414, який передбачає внесення змін до КПК, із комітетськими пропозиціями.

У НАБУ та САП вважають, що законопроєкт №12414, який підтримав комітет Ради, фактично знищить незалежність САП та підпорядковує діяльність НАБУ і САП генеральному прокурору.

Серед іншого парламентарі пропонують ухвалити документ зі змінами, в результаті ухвалення яких генпрокурор зможе:

  • передоручати повноваження прокурора САП іншим прокурорам.
  • витребувати матеріали будь-яких справ і передоручати їх іншим прокурорам;
  • надавати НАБУ письмові вказівки, обовʼязкові до виконання;
  • передоручати кримінальні провадження НАБУ іншим органам досудового розслідування.

Голова комітету Сергій Іонушас, його перший заступник Андрій Осадчук, а також керівник профільного підкомітету з питань кримінального законодавства і протидії злочинності Олександр Бакумов не були присутні на засіданні.

Більшість членів комітету дізналися про проведення зібрання і ухвалені під час нього рішення постфактум.

Передісторія: 

Співробітники СБУ та ОГП провели орієнтовно 80 обшуків у 19 співробітників Національного бюро розслідувань у різних областях України 21 липня. 

Силовики не мали судових ухвал на проведення обшуків, але не вважають це порушенням закону, оскільки отримання таких ухвал могло «спричинити витік інформації» і «зашкодити проведенню спецоперацій».

Детективам НАБУ інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з Росією, корупцію в інтересах олігархів. Водночас активізувалося Державне бюро розслідувань із матеріалами про ДТП кількарічної давнини за участі співробітників НАБУ. 

Представники СБУ та Офісу генпрокурора також перевіряють стан охорони державної таємниці в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП). Перевірка стосується працівників НАБУ, які мають доступ до держтаємниці і до проведення негласних слідчих дій. 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: До вишів Волині вже подано тисячі заяв: найпопулярніші спеціальності – право та фізична терапія.

Реклама Google

Telegram Channel