
Засідання Комітету ВР, де планували розглянути блокування партійних акаунтів, зірвали
Засідання Комітету ВР з питань цифрової трансформації, де мали обговорити блокування партійних сторінок місцевих організацій партії «Європейська Солідарність», не відбулося, оскільки представники монобільшості та СБУ не прийшли
Про це повідомили співголова фракції Ірина Геращенко та народний депутат Володимир Ар’єв під час брифінгу. Вони також зауважили, що сторінки закрили через критику влади, і це стало пробним кроком, щоб перевірити суспільну реакцію.
«Європейська Солідарність» має регіональні осередки. Ми – партія ідеологічна, яка працює, яка сьогодні воює, волонтерить. І в умовах повної зачистки інформаційного поля, відсутності на телемарафоні наших представників ми маємо наші партійні сторінки, де представлена в першу чергу регіональна інформація про тих, хто служить, про наші волонтерські проєкти, про законопроєкти, які ми відстоюємо в парламенті, і нашу позицію», – розповіла Геращенко.
«СБУ заблокувала кілька регіональних партійних сторінок «Євросолідарності» з дуже дивним формулюванням: мовляв, їх автори просували проукраїнські наративи і критикували керівництво країни – агресора, аби втертися в довіру до аудиторії, а потім почали критикувати українське керівництво, чим його дискредитують. Я не жартую! Це з офіційної відповіді», – зазначила Ірина Геращенко.
«Я ініціював у комітеті розгляд цього питання, щоб СБУ і Міністерство цифрової трансформації, яке було виконавцем блокування, надали пояснення. Ось, нікого немає, натомість ми отримали листи. Ось лист Міністерства цифрової трансформації України, підписаний заступником міністра Олександром Борняковим. Вони все списують на Службу безпеки України. Я цитую «до Мінцифри надійшов лист Служби безпеки України від 30.01.2025 року №30/31059 щодо запобігання поширенню деструктивного контенту, який може завдавати шкоди інформаційній безпеці України. У зв’язку з інформацією, наведеною в зазначеному листі, Мінцифри звернулись до представників соціальної мережі Instagram з проханням вжити заходів щодо відповідних облікових записів», – розповів Володимир Ар’єв.

«Ми читаємо цей лист Служби безпеки України, який надіслав на Мінцифри Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки, підписаний заступником начальника департаменту Олександром Шевчуком. «Деякий час боти цієї системи підтримували українські наративи та дискредитували військово-політичне керівництво країни-агресора. Але, набравши популярність та сформувавши живу органічну аудиторію серед активних громадян України, вказана мережа поступово, скоординовано почала додавати до загального контенту антиукраїнську риторику, зокрема маючи на меті дискредитувати органи державної влади загалом та президента України зокрема». Фактично, це зізнання в тому, що президента України критикувати не можна», – зауважує народний депутат.
«Вони знайшли 185 акаунтів в інстаграмі і в тіктоку 227 акаунтів. І туди включили два інстаграм-акаунти «Європейської Солідарності». Я думаю, що це був пробний крок, а чи можна впровадити саме політичну цензуру проти партії», – говорить нардеп.
«Я з великою повагою ставлюся до бойових офіцерів Служби і їх роботи по захисту України, унікальних операцій проти ворога. Але закликаю Службу не дати втягнути себе в політику, не політизувати свою роботу і припинити тиск на опозицію», – зауважує Ірина Геращенко.
«Найбільше українську владу дискредитує сама українська влада, в тому числі подібними дорученнями службі», – резюмує депутатка.
