Хлопцеві загрожує довічне ув'язнення.
Коригував обстріл столиці 24 травня: СБУ затримала 18-річного російського агента
Юнака було затримано наступного дня після обстрілу Києва, коли він проводив дорозвідку біля об’єкта Міноборони
Контррозвідка Служби безпеки затримала російського агента, який коригував одну із наймасштабніших повітряних атак рашистів по Києву в ніч на 24 травня. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на СБУ.
Як зазначається, фігуранта було затримано наступного дня після обстрілу столиці. За даними слідства, він проводив дорозвідку поблизу об’єкта Міністерства оборони та з’ясовував наслідки ворожих ударів. «Зібрані дані агент планував у режимі реального часу передати куратору з РФ для підготовки нових та коригування повторних ударів по місту», – йдеться в заяві.
Як встановило розслідування, замовлення ворога виконував 18-річний киянин, який потрапив до уваги російських спецслужбістів через Telegram.
«Після вербування агент виїжджав у передмістя столиці, де на гугл-карті позначав транспортні коридори, якими переганяють військову техніку ЗСУ. Це було перевірочним завданням, після якого фігуранту доручили фіксувати наслідки комбінованої атаки по Києву і «доповісти» рашистам», – зазначено в заяві.
Співробітники СБУ задокументували, як фігурант прибув до одного з об’єктів Міноборони, щоб з’ясувати про його зовнішній стан після нічного удару. На місці події у затриманого вилучено смартфон із підготовленими агентурними звітами з детальним описом наслідків обстрілу.
Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Юнаку обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.