Курси НБУ $ 44.57 € 51.02
У Львівсько-волинському басейні зріє джерело екологічної катастрофи

Центральна збагачувальна фабрика.

Фото krystynopol.info.

У Львівсько-волинському басейні зріє джерело екологічної катастрофи

«Без перебільшення, ідеться про локальну екологічну й соціально-економічну катастрофи для всього регіону»

 Тривалий простій Червоноградської центральної збагачувальної фабрики вже створює ризики не лише для роботи державних шахт і підготовки до опалювального сезону, а й для екологічної ситуації та здоров'я жителів регіону.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини», голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. За його словами, зупинення підприємства й бездіяльність керівництва призвели до руйнування виробничих потужностей і створили загрозу масштабної техногенної аварії. Через тривале зберігання залишків вугілля в бункерах розпочалося активне горіння, яке пошкоджує обладнання й може зробити відновлення роботи фабрики надзвичайно складним або навіть неможливим, пише «Гордон».

«Доб'ють єдину збагачувальну фабрику, занапастять екологію регіону… А хто відповість за стан здоров'я людей?», – наголошує Волинець.

Він стверджує, що неодноразові звернення екстрених служб щодо локалізації небезпечної ситуації відхилили, а доступ рятувальників на територію підприємства залишається закритим. За словами депутата, наслідки вже виходять далеко за межі одного підприємства. Він заявляє, що під час горіння вугілля в атмосферу потрапляють токсичні речовини, які можуть забруднювати повітря, ґрунти й водойми, негативно впливати на сільське господарство, флору і фауну.

«Без перебільшення, ідеться про локальну екологічну й соціально-економічну катастрофи для всього регіону», – заявив Волинець.

 

 Він також зазначив, що подальше зволікання з відновленням роботи Червоноградської ЦЗФ створює дедалі більші ризики для проходження опалювального сезону, а наслідки для жителів регіону, за його словами, можуть бути непоправними.

Реклама Google

Telegram Channel