Курси НБУ $ 41.78 € 48.84
ВОЛИНСЬКІ РЕГІОНАЛИ  ПОЧИНАЮТЬ І ВИГРАЮТЬ*

Волинь-нова

ВОЛИНСЬКІ РЕГІОНАЛИ ПОЧИНАЮТЬ І ВИГРАЮТЬ*

Виборці починають більше довіряти конкретним справам партії влади...

Українське суспільство в черговий раз на порозі парламентських виборів. Виборча кампанія триває вже понад місяць, щодень набуваючи все більшої гостроти. Тактика і стратегія опозиції виглядає доволі мляво, одноманітно і малопереконливо. Головний її лейтмотив огульні звинувачення без орбгрунтування і фактів, абстрактний протест на кшталт мультиплікаційного: «А баба Яга проти». Одночасно жодних конкретних програм, конструктивних пропозицій, знову лише загальні гасла. Всупереч запевненням про об’єднання протилежний табір навіть і з гетьманом остаточно визначитися не може.
Попри постійні спроби опозиції заперечити зрушення і досягнення, українська влада продовжує наполегливо, системно, послідовно працювати. Як мовиться: собаки брешуть, а караван іде.
Тому, цілком логічно, що <Виборці починають більше довіряти конкретним справам партії влади, а не гіпотетичним крикливим гаслам на майданах. Підтвердженням цього є переконлива перемога кандидатів від Партії регіонів на виборах сільських голів 9 вересня 2012 року у трьох територіальних громадах області. Про це і не тільки говоримо з лідером волинських регіоналів Олександром БАШКАЛЕНКОМ (на фото)

– Олександре Костянтиновичу, які висновки і, можливо, уроки ви винесли з процесу виборів лідерів територіальних громад?
— Позачергові вибори сільських голів на території 4 сільських громад різних районів, як на мене, засвідчили головне — високу активність виборців. Це від 65 до 83% в розрізі окремих населених пунктів. Попри те, що село традиційно голосує активніше, ніж місто, я вбачаю у результатах явки хорошу тенденцію. У людей починає відновлюватися довіра до влади, віра у її ефективність.
Другий плюс — волиняни обирають реальність. Протестні гасла і експлуатація образу перманентної жертви, які взяли на озброєння опозиціонери, мало придатний інструмент для зміцнення економіки, розбудови інфраструктури, посилення соціального захисту. Люди розуміють: це не нагріє і не нагодує. Виборець уже розрізняє технології і звертає увагу на виконання обіцянок.
Саме тому у Скірченській сільській раді Горохівського району за керівника первинної організації Партії регіонів Миколу Лизуна віддали голоси 58,52% виборців, які того дня прийшли на дільницю, а це — 82,63%. За підтримки Партії регіонів впевнено переміг із результатом 52,28% голосів (при явці 79,53%) Віталій Вирвич — тепер уже голова Ростаньської сільської ради Шацького району. 45,19% з 810 виборців (явка — 82,74%), які взяли участь у голосуванні в Холоневичівській сільській раді Ківерцівського району, підтримали висуванця Партії регіонів — Федора Третяка. У Доротищенській сільській раді Ковельського району перемогу здобув член ВО «Батьківщина» Валерій Галаша. За нього проголосувало 39,86% громадян з 424 виборців, які взяли участь у голосуванні. Явка виборців становила 65,13%.
Отож, висновок: ці локальні вибори дають підстави прогнозувати результати майбутніх парламентських виборів у розрізі усієї області. І ще одне дуже суттєве зауваження: попри традиційну штучну екзальтацію виборчого процесу, з боку опозиції, коли вона програє, цього разу не було заяв про нелегітимність виборів.
А щодо уроків, то вони — не нові. Брудні технології — основний інструмент опонентів у веденні передвиборчих кампаній. Зачіпають не професійні якості претендента, а найуразливіші, найболючіші речі — родинні стосунки. Але у більшості виборців теж є родини, і вони правильно оцінюють подібні випади. Тим більше, що Партія регіонів не шукала і не шукатиме скелетів по чужих шафах. Є більш переконливі речі. Люди хочуть стабільності і впевненості. На цьому і стоїть Партія регіонів.
— Як лідер волинських регіоналів, як ви вважаєте, що головне у підготовці до виборів у Верховну Раду: робота в штабах чи робота над завершенням цьогорічних і перспективних програмних завдань, з якими Партія регіонів прийшла до влади?
— Не можна відділяти одне від одного. Штаб — це тимчасове формування на період передвиборчого і виборчого процесів. У нашій партії штаб — це первинна партійна організація, яка безперервно і сумлінно виконує свої функції. Без зайвої скромності скажу, що первинні осередки, їхні члени — це основа і головна опора нашої організації. Завдяки їм партія достеменно знає про насущні потреби і актуальні проблеми кожного населеного пункту. За їх посередництвом ми вивчаємо пріоритети людей, доводимо до них наші плани і рішення, вивіряємо дії і доповідаємо про результати. На час виборів ці завдання не міняються, додаються лише обов’язки забезпечення виборчого процесу.
— Чи можна вибір волинян під час голосування за сільських голів розцінювати як тенденцію і стосовно результатів виборів до Верховної Ради?
— Думаю, так. Половина з кандидатів до Верховної Ради (мажоритарники), як і сільські голови, обиратимуться прямим голосуванням. Окрім того, і щодо партій — виборець уже більш виважений і вимогливий: судить за конкретними справами і реальними результатами.
До виборів у Верховну Раду обласна організація Партії регіонів чесно звітує про виконання того, що ми передбачали зробити конкретно у кожному районі, в окремому населеному пункті. І сьогодні ми готові звітувати по кожному пункту: що зроблено, а що ще належить виконати. Плани з виконанням у нас майже не розходяться. Ми не обіцяли золотих гір, молочних рік і кисільних берегів уже завтра. Але те, що обіцяли, зважаючи на реальну спроможність країни, виконали. Люди оцінять це, я впевнений. Можу лише дякувати їм за цю оцінку, прихильність, віру і довіру.
Telegram Channel