Курси НБУ $ 41.78 € 48.84

ДЕПУТАТИ «ЗАПРОГРАМУВАЛИ» РОЗВИТОК ВОЛИНІ

На черговій сесії обласної ради прийняли чимало господарських рішень, у тому числі затвердили кілька соціально-економічних программ...

На черговій сесії обласної ради прийняли чимало господарських рішень, у тому числі затвердили кілька соціально-економічних программ

Сергій НАУМУК


Чотирнадцята сесія обласної ради традиційно розпочалася із депутатських запитів та запитань. Цього разу їх було особливо багато. Так, Михайла Корінчука («Батьківщина») турбувало збереження приміщення школи в Грабовому Старовижівського району і відновлення навчання в цьому селі. Депутати підтримали ще один його запит — до прокурора області щодо заборгованості працівникам Служби автомобільних доріг. Заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Курилюк (Партія регіонів) просив перевірити законність продажу частини гуртожитку на вулиці Івана Франка, 49–а в обласному центрі. Один із запитів Василя Пецентія («Собор») стосувався відшкодувань перевізникам за перевезення пільговиків. Депутати також підтримали запити Євгена Недищука щодо затримки регресних виплат шахтарям.
А от запит Михайла Бегаля («Наша Україна») щодо необхідності реконструювати Ратнівську центральну районну лікарню колеги не підтримали. Щоправда, голова обласної державної адміністрації Борис Клімчук запевнив, що «будуть діяти», коли побачать необхідні документи. Ця доволі дивна схема «не підтримуємо, але проблему вирішимо» була застосована ще кілька разів. Здебільшого, коли йшлося про запити опозиційних депутатів з соціально–економічних питань.
Ігор Гузь («Фронт змін») хотів з’ясувати ситуацію на Рожищенському сирзаводі та щодо боргів молокопереробників за заготовлене молоко. Але його запит депутати не підтримали.
Першими на сесії були питання про дострокове припинення повноважень Сергія Мартиняка, Анатолія Вітіва, Степана Івахіва, Євгена Мельника, які стали народними депутатами України. Голова обласної територіальної виборчої комісії Микола Євтушин поінформував, що депутатами облради визнано Миколу Давидюка («Свобода») та Надію Григолу («Партія регіонів»). Проміжні вибори в обласну раду відбудуться в 29-му (Турійський район) та 37-му (м. Луцьк) виборчих округах 17 лютого 2013 року. А фракцію ВО «Свобода» в облраді відтепер очолює Олександр Пирожик.
Після внесення змін до бюджету на 2012 рік, депутати приступили до розгляду Програми економічного і соціального розвитку області на 2013–ий. Виникло чимало запитань до цієї програми, тож заступнику голови обласної державної адміністрації Едуарду Стоєву, який доповідав з цього питання, довелося відбиватися на всі боки, навіть задіювати «важку артилерію»: у певні моменти слово брав Борис Клімчук. Врешті-решт, після тривалого обговорення, програму затвердили. Затим волинські обранці проголосували за Програму розвитку місцевого самоврядування у Волинській області на 2013-2015 роки.
Чимало дискусій виникло при обговоренні регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Волинській області на 2013-2015 роки. Олександр Пирожик запропонував об’єднати в один пункт семінари та тренінги і тим зекономити гроші. Пропозиції надходили також від Святослава Кравчука («Фронт змін») та Ігоря Гузя. Депутати врахували усі запропоновані зміни і затвердили програму. Наступну програму — співпраці із закордонними українцями на період до 2015 року — обговорювали також дуже бурхливо. За пропозиціями депутатів було збільшено фінансування із 3,5 тисячі до 20 тисяч гривень для надання допомоги у комплектуванні українськими виданнями бібліотек у місцях компактного проживання закордонних українців, із 2 тисяч до 50 тисяч гривень — для впорядкування місць української пам’яті за кордоном та інших заходів програми. Опісля прийняли ще регіональну програму соціально–культурного розвитку національних меншин на 2013-2017 роки, програму «Питна вода Волинської області», програму сприяння діяльності ОСББ у Волинській області на 2013-2015 роки, програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад Волинської області на 2012-2015 роки. Більшість перерахованих проектів рішень підтримали без змін. Лише програму «Питна вода» своїми пропозиціями доповнили Віктор Карпук, Микола Давидюк, Сергій Слабенко.
Програма розвитку галузі м’ясного скотарства у Волинській області на 2013-2016 роки також знайшла підтримку на сесії. Нею передбачено надавати дотації на телят від корів м’ясних порід (до 200 гривень за голову). Також депутати зініціювали звернення до Кабміну щодо необхідності введення державних дотацій на один кілограм ваги ВРХ, зданої на переробні підприємства.
Крім того, було затверджено ще кілька програм, взято до відома звіти чотирьох комісій та затверджено план роботи на перше півріччя наступного року. Але подужати всі 80 питань порядку денного депутати просто фізично не змогли. Тож друге пленарне засідання 14 сесії відбудеться 26 грудня. Того ж дня відбудеться позачергова сесія, на якій затверджуватимуть бюджет області на наступний рік.
Telegram Channel