Курси НБУ $ 41.78 € 48.84
«ВИМАГАЮ ВІД УРЯДУ ПЕРЕЙТИ ВІД СЛІВ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТІВ»*

Волинь-нова

«ВИМАГАЮ ВІД УРЯДУ ПЕРЕЙТИ ВІД СЛІВ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТІВ»*

Заявив Президент України Віктор Янукович під час засідання Ради регіонів 25 грудня 2012 року. Пропонуємо тези з його виступу...

Заявив Президент України Віктор Янукович під час засідання Ради регіонів 25 грудня 2012 року. Пропонуємо тези з його виступу...

ПРО РЕЗУЛЬТАТИ 2012 РОКУ
«…Перш за все, у 2012 році тривали переговори з нашими сусідами і стратегічними партнерами — з ЄС, країнами СНД. Йшло формування економічних «правил гри» на довгострокову перспективу.
Було парафовано Угоду про зону вільної торгівлі та політичну асоціацію з Євросоюзом, ратифіковано Угоду про зону вільної торгівлі з країнами СНД.
За великим рахунком, це унікальна подія, яка відкриває для України шлях до реалізації ідеї спільного простору розвитку, де наша держава відіграватиме роль єднальної ланки між ЄС та країнами євразійського регіону.
Реалізовано безпрецедентну за обсягами інвестицій та кількістю інфраструктурних проектів програму підготовки до Євро-2012.
Спільно з Польщею ми успішно провели європейський чемпіонат з футболу і отримали визнання світу як добрі господарі. А подія була, без перебільшення, світового значення».
«У 2012 році були розгорнуті широкомасштабні реформи за напрямом дерегуляції та спрощення умов ведення бізнесу, реалізовано пакет соціальних ініціатив, розпочато реформи у сфері стимулювання розвитку реального сектору економіки та охорони здоров’я.
Почала роботу Конституційна Асамблея. Ця новація забезпечує конструктивний і фаховий діалог щодо глибоких конституційних змін, оптимізації політичної системи, створення нових засад розвитку самоврядування, судової системи, інститутів прямої демократії».
«…в цьому році відбулись вибори до Верховної Ради України сьомого скликання. Громадяни обрали парламент на новій законодавчій основі, віддавши свої голоси не лише партіям, але й кандидатам у мажоритарних округах».
«Виборці голосували в 2012 році не за барикади та революції, а за чесну політику, економічне піднесення, стабільність у країні, за діалог щодо майбутнього».

ПРО ПІДВИЩЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ
«Завдяки значним зусиллям держави вдалось підтримати позитивну динаміку соціальних показників. Протягом року проведено кількаразове підвищення соціальних стандартів — прожитковий мінімум для різних категорій населення зріс на 10-15% порівняно з 2011 роком, відповідно зросли мінімальна заробітна плата та мінімальна пенсія. Підвищено рівень пенсійних виплат для окремих, найбільш соціально вразливих категорій населення — інвалідів–ліквідаторів аварії на ЧАЕС, інвалідів війни, дітей війни. У результаті середня пенсія за 9 місяців виросла майже на 15%».

ПРО НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЛАН ДІЙ НА 2013 РІК
«Нині завершується підготовка проекту Національного плану дій на 2013 рік, який я незабаром затверджу своїм Указом. Прошу керівників виконавчої влади забезпечити належне виконання поставлених завдань, націлених на реалізацію структурної перебудови економіки — з максимальною участю національного капіталу, з фокусуванням на внутрішній ринок. Звертаюсь також до представників великого капіталу: завдання щодо структурної перебудови на основі державно–приватного партнерства, реінвестування, активного впровадження політики імпортозаміщення, нарощування в експорті продукції з високою доданою вартістю не може бути вирішене без вашої активної безпосередньої участі.
Вважаю, що саме 2013 рік має стати роком ефективного державно–приватного партнерства. Практично вся законодавча база у нас для цього підготовлена і більшість цих законів прийнята…».
«…Тому я вимагатиму персональної відповідальності за виконання кожного пункту плану на наступний рік і кожен бюджетний показник».
«Повертаючись до пріоритетів наступного року, відзначу наступні:
Перше. Розвиток реального сектору та внутрішнього ринку як основи впровадження нової економічної моделі передбачає активну політику імпортозаміщення, широке впровадження механізмів державно-приватного партнерства».
«Друге. Послідовна реалізація політики соціальної справедливості.
Наголошую, що підвищення соціальних стандартів повинно продовжуватись, а для цього необхідно забезпечити позитивну динаміку економіки та збільшувати можливості держбюджету.
В умовах жорстких бюджетних обмежень має відбуватися вдосконалення організації соціальної сфери, посилення адресності соціальних видатків та зосередження роботи на ранньому виявленні проблем у сім’ях і своєчасному наданні якісних соціальних послуг.
На часі — модернізація політики зайнятості, яка має бути адекватною до потреб структурних зрушень в економіці.
Наступний рік пройде під знаком реалізації нового закону про зайнятість.
Ми якісно змінимо підходи до стимулювання створення робочих місць, передусім для найбільш вразливих на ринку праці категорій: молоді, інвалідів, людей передпенсійного віку.
Наступного року буде продовжена робота щодо стабілізації Пенсійного фонду та формування джерел для наступних підвищень пенсійних виплат.
Пріоритетом реформи системи охорони здоров’я має бути становлення дієвої системи екстреної медичної допомоги та розбудова мережі первинної медичної допомоги у всіх регіонах».
«Третє. Послідовне продовження політики дерегуляції, насамперед — здешевлення витрат бізнесу на дотримання обов’язкових регуляторних процедур. Наголошую: йдеться про фактичне поліпшення умов для ведення бізнесу.
Адміністративний пресинг, з яким сьогодні стикаються підприємці, не має нічого спільного зі стратегією дерегуляції, визначеною Програмою реформ.
За останній рік прийняті законодавчі акти спростили процедури ведення бізнесу та запровадили більш цивілізовані правила гри, але ці закони на практиці не завжди працюють. Тому нам треба підходити до цих питань дуже-дуже принципово…».
«Четверте. Практична реалізація нової регіональної політики.
Вона передбачає перехід регіонів та громад до системного освоєння власних ресурсів на стратегічних засадах, поширення міжрегіональної співпраці».
«Наступного року передбачено впровадження нового механізму функціонування державного фонду регіонального розвитку, а саме: залучення під державні гарантії кредитів, що використовуються для реалізації його завдань і заходів».
«Окремо хочу зазначити: регіональні програми та стратегії мають реалізовуватись синхронно із завданнями Національного плану дій. Ефективність їх впровадження великою мірою залежить від того, як враховуються конкретні потреби і запити населення регіону, як використовується потенціал місцевого бізнесу».
«П’яте. Один із ключових напрямів подальшого реформування — аграрний сектор.
Реформування цієї сфери має полягати в поширенні ефективних форм господарювання у сільськогосподарському виробництві, розвитку кооперативних засад, модернізації державної допомоги.
Ми черговий раз продовжили мораторій на продаж сільгоспземель. Проте відстрочка, нарешті, має бути дійсно використана для створення умов для повноцінного впровадження ринку землі».
«Шосте. Незважаючи на спроби фінансово підсилити гуманітарну галузь, за залишковим принципом реалізується політика в царині освіти, культури, науки. Вимагаю від Уряду перейти від слів та формальних рішень до реалізації конкретних проектів у цій сфері.
Розвиток університетів, впровадження нових підходів до реалізації наукових досліджень на конкурсній основі, формування сучасного культурного медіа-простору на основі телеканалу «Культура», національної мережі електронних бібліотек, розвиток музейної справи та популяризація нашої спадщини, створення спільно з регіональною владою сучасної матеріальної бази для закладів дошкільних та середніх шкіл — це неповний перелік заходів, які ми маємо здійснити наступного року».
«Сьоме. Серед пріоритетів — подальша реформа сектору безпеки.
Завершена розробка цілої низки концептуальних документів, зокрема щодо реформи армії, правоохоронної сфери».
«Восьме. Очевидною є вимога раціонального використання бюджетних коштів у 2013 році. Схвалений у грудні бюджет на наступний 2013 рік не влаштовує нікого. Головне завдання — не допустити погіршення соціального захисту громадян в умовах складної економічної ситуації. Оскільки бюджетний ресурс є обмеженим, його необхідно спрямовувати на реалізацію пріоритетних напрямків реформ та впровадження соціальних ініціатив. За результатами роботи економіки у першому кварталі бюджет необхідно буде переглядати».
«Дев’яте. Продовжить свою роботу Конституційна Асамблея, яка, сподіваюся, підготує концепцію та конкретні пропозиції щодо змін до Основного закону. Першочергова увага має бути приділена розширенню можливостей громадян впливати на владу, зокрема, їх права брати участь у прийнятті рішень органами місцевого самоврядування. Належне місце в Основному законі мусить отримати громадянське суспільство».
Telegram Channel