Курси НБУ $ 41.78 € 48.84
ІНВЕСТИЦІЇ У МАЙБУТНІ РЕКОРДИ

Волинь-нова

ІНВЕСТИЦІЇ У МАЙБУТНІ РЕКОРДИ

Поліпшення спортивної інфраструктури дасть можливість залучати все більше молоді до занять спортом...

«До розвитку спорту в нашій державі необхідно виробити системний підхід», — наголосив нещодавно Президент України Віктор Янукович. Сучасні спортивні школи, басейни, ігрові майданчики, гімнастичні зали — без цього не виростити спортсмена, який зможе гідно представляти свій регіон на рівні держави, державу — на світовій арені. Адже будь-яке значне спортивне досягнення окремої людини миттєво стає загальнонаціональним успіхом, тільки-но переможець ступить на п’єдестал і зазвучать перші акорди гімну (згадаймо хоча б нещодавню блискучу перемогу українки Олени Підгрушної на чемпіонаті світу з біатлону). А тому кожен крок у розбудові спортивної інфраструктури — справа державної ваги, потужна інвестиція у здорове майбутнє покоління та в імідж країни

Вікторія ГОРДІЄНКО



На Волині пріоритети розвитку олімпійських видів спорту відомі. Про них неодноразово говорив голова облдержадміністрації Борис Клімчук. Як і про необхідність системного підходу до розбудови інфраструктури та створення належних умов для занять спортом на професійному рівні. Таких, які б міцно тримали успішних спортсменів на волинській землі. Тим більше, що результати виступів наших земляків на олімпійських аренах підказують, які види спорту мають перспективу на Волині. Зокрема, це вільна боротьба, веслування, велоспорт, важка атлетика, бокс, волейбол. Але професійний спорт неможливий без розвитку дитячого спорту. Чи не тому облаштування спортивних залів в освітніх установах, будівництво нових спортзалів у школах глибинки — там, де про них роками лише мріяли — також дуже важливий напрям у діяльності влади. Як, зрештою, і робота щодо облаштування у кожній школі душових та роздягалень.
Поліпшення спортивної інфраструктури дасть можливість залучати все більше молоді до занять спортом. «Звичайно, все починається з дитинства, зі школи, і все, що необхідно для цього зробити, держава повинна робити!» — наголосив Президент під час зустрічі з гравцями, тренерами та керівниками ХК «Донбас», що став володарем Континентального кубка з хокею. Україна, за його словами, вже зробила суттєві кроки вперед: зведено чимало спортивних арен до Євро-2012. Чемпіонат минув, а вони й надалі служитимуть людям. Однак паралельно потрібно не забувати і про інфраструктуру на місцях.
Пам’ятними подіями 2012-го року для волинян стали реконструкція обласної ДЮСШ у Луцьку та капітальний ремонт ДЮСШ у Ковелі. Нині обидва об’єкти можуть гідно приймати учасників змагань європейського рівня. З часу урочистого відкриття після ремонтних робіт у цих спортивних установах пройшло чимало заходів високого рівня.
У реконструкцію обласної ДЮСШ, що на вул. Шевченка у Луцьку, вкладено 5,5 млн грн. Оновлено фасад, добудовано нові роздягальні, душові, облаштовано глядацькі трибуни. Під час урочистого перерізання символічної стрічки головний тренер луцької волейбольної команди «Континіум-Волинь-Уні-верситет» Богуслав Галицький не без гордості відзначив: не соромно тепер зустрічати поважних гостей. А їх було чимало: на початку січня в Луцьку проходив кваліфікаційний етап чемпіонату Європи з волейболу серед юнацьких збірних команд, участь в якому взяли представники України, Польщі, Нідерландів, Латвії, Австрії, Англії. Президент Федерації волейболу України Володимир Туровський від імені ФВУ висловив вдячність Борисові Клімчуку за відмінну підготовку до проведення змагань. І справа ж не тільки у щирому ставленні волинян до гостей, а й у належних умовах для виступів спортсменів.
15 лютого у стінах Ковельської ДЮСШ ім. Євгена Кондратовича, що теж дочекалася капітального ремонту, відбудеться чемпіонат України з боксу серед жінок. І це далеко не перші змагання, що пройшли тут останнім часом. ДЮСШ є базою для жіночої волейбольної команди «Континіум-Ковель» — цьогорічного дебютанта вищої ліги. Восени тут відбувся юнацький чемпіонат України з вільної боротьби. До слова, одна з вихованок ковельської школи вільної боротьби — дворазова учасниця Олімпійських ігор Юлія Остапчук. Її перший наставник — заслужений тренер України, ковельчанин Анатолій Мілехін. Торік у реконструкцію спортивного закладу вкладено більше мільйона гривень. Левова частка коштів — спонсорські. Таким чином вдалося привести до ладу ігрову залу, басейн, фойє, тренерську та суддівську кімнати, роздягальні.
Ще один об’єкт спортивної інфраструктури, на якому зосередила увагу влада, — спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з плавання у Луцьку. У цьому позашкільному закладі не просто створюють умови для розвитку, змістовного дозвілля та здорового способу життя дітей і молоді, а й готують професійних спортсменів. За останніх два з половиною роки тут проведено капітальний ремонт великого і малого басейнів, замінено стартові тумби та розмежувальні доріжки, оновлено душові та роздягальні. Усі ці роботи коштують півмільйона гривень.
Майже 5 млн грн з державної казни вкладено у добудову спорткомплексу у Володимирі-Волинському. Цей об’єкт розпочали зводити ще у 1983-му, однак невдовзі через нестачу коштів законсервували. Відновили роботи тільки на початку нинішнього століття за сприяння Бориса Клімчука. Але у червні 2002-го головою облдержадміністрації став Анатолій Француз — і справа знову зупинилася… Повернулися до неї лише тоді, коли до керма прийшло нинішнє керівництво області. Сьогодні спортивний комплекс є гордістю міста і області. Тут і сучасний стадіон, і 25-метровий басейн, і добротний спортзал. Поруч — готель для комфортного проживання учасників змагань з інших регіонів.
— Більшість об’єктів із нині діючої спортивної інфраструктури на Волині збудовані за часів Радянського Союзу, — зазначає заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Андрій Мороз. — Тому вони потребують модернізації, капітальних ремонтів… Разом з тим, необхідно будувати нові сучасні спортивні комплекси. Саме в цьому напрямку і працює влада.
Кажучи про необхідність розвитку спортивної інфраструктури, не слід забувати і про ті комплекси, що вже функціонують при освітніх закладах. Адже саме у школах та гуртках народжуються майбутні чемпіони. На підтвердження цих слів — лише один приклад: торік в обласному центрі вперше з часів здобуття незалежності розпочато й успішно продовжується будівництво школи №27. Дитячий садок, що діятиме в одному комплексі з нею, уже введено в експлуатацію. Проектом цього навчального закладу передбачено створення належних умов — тут діятимуть великий спортзал та басейн. Тому у планах освітян — зробити цю школу базовою з розвитку фізичної культури.

На фото: Спорткомплекс гуртує молодь Володимира­-Волинського.
Telegram Channel