Курси НБУ $ 41.78 € 48.84
ДОВІРА ДО МІЛІЦІЇ ЗРОСТАЄ

Волинь-нова

ДОВІРА ДО МІЛІЦІЇ ЗРОСТАЄ

Це засвідчили результати соціологічного опитування «Міліція очима громадян, нові методи оцінки ефективності роботи МВС», яке провів Харківський інститут соціальних досліджень...

Це засвідчили результати соціологічного опитування «Міліція очима громадян, нові методи оцінки ефективності роботи МВС», яке провів Харківський інститут соціальних досліджень

Згідно із соціологічним опитуванням понад 15 тис. респондентів із усіх областей України, зокрема й Волині, довіра громадян до міліції в порівнянні з попереднім роком зросла більш ніж удвічі — майже 26 відсотків супроти 10. А відтак, за даними організатора опитування, міліція увійшла до трійки суспільних інститутів, яким найбільше довіряють українці. Достовірність цих результатів не викликає сумнівів у європейських експертів, позаяк у дослідженні відсутні політичні аспекти і воно ґрунтується виключно на рівні безпеки громадян

Олег ЛЯШУК


Намагання правоохоронних органів змінитися і зламати старі стереотипи сьогодні не помічає хіба що байдужий. Особливо це стосується Волині, де за вдосконалення системи впродовж року взявся уже третій начальник обласного УМВС. Нині міліція підвищила ефективність та відкритість своєї роботи, повсякчас намагається очистити власні лави. Очевидним є те, що правоохоронна система дедалі більше орієнтується на осучаснення: починаючи з новітніх оперативних методів і завершуючи вдосконаленням дозвільної процедури, коли відкриваються спеціалізовані сервісні центри з обслуговуванням у «єдиному вікні».
«У минулому й підхід, коли діяльність міліції оцінювали за відсотком розкриття злочинів, — каже міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко. — Тим паче, новий Кримінальний процесуальний кодекс докорінно змінює сферу кримінального судочинства. Відтак, потрібно інакше реагувати й у сенсі оцінки нашої роботи».
До речі, минулий рік якнайліпше відображає дієздатність волинської міліції, зважаючи на проведення Євро-2012 та парламентські вибори. Правоохоронці працювали в посиленому режимі і найдрібніші недоліки служби були помітними. Однак, як розповіли в обласному управлінні МВС, чемпіонат з футболу пройшов без грубих порушень — міліція забезпечила спокій громадян. Під час виборів до Верховної Ради зареєстровано 126 адміністративних правопорушень і відкрито три кримінальні справи. За двома прийняті рішення, одна — призупинена. А загалом торік на Волині, скажімо, в громадських місцях зареєстровано 486 злочинів, понад 330 із них розкрито, а винних покарано. І хоча статистика далеко не стовідсоткова, волинська міліція намагається її поліпшити. Наприклад, уже нинішнього року в публічних місцях планують встановити відеокамери, як це заведено в Євросоюзі. Про переваги відеоспостереження годі й говорити: скажімо, сьогодні багато автовласників мають відеофіксатори, які забезпечують переконливі докази у випадку ДТП. Ефективність розкриття злочинів, зафіксованих відеокамерами, також значно підвищується.
— Відеоспостереження — це той фактор, який реально допоможе знизити рівень злочинності, — каже заступник начальника обласного УМВС Володимир Поліщук. — Тому в 2013 році ми разом із органами місцевого самоврядування та виконавчої влади активно працюватимемо в цьому напрямку.
Окрім сучасних пристроїв відеонагляду, волинська міліція планує використовувати задля безпеки краян новий автотранспорт. Спільно з поляками розробляє проект, згідно з яким до кінця року правоохоронці можуть отримати для оперативної роботи п’ятнадцять автомобілів марки «Toyota». 2013–й визначений роком дільничних інспекторів міліції, що обіцяє модернізацію служби не лише в містах, а й на селі. Зрушення вже є. Скажімо, нещодавно у Турійську обласне міліцейське начальство домовилося з місцевою владою про виділення сільському дільничному робочого кабінету і автомобіля «Нива». До слова, правоохоронці Волині мають повне порозуміння із владою.
— За сприяння голови облдержадміністрації невдовзі отримаємо 300 комп’ютерів. Окрім того, незабаром встановимо камери спостереження в Луцьку, а на це потрібно 1,5 мільйона гривень. Із прокуратурою теж є порозуміння. Більше того, згідно з новим КПК, вони стають процесуальними керівниками слідства, тобто, всі дії слідчого контролює прокурор. За час моєї роботи — а це вже близько трьох місяців — жодних конфліктів не виникало, кожна структура виконує свої функції, — зазначає начальник обласного управління МВС Олександр Терещук.
Нинішнє партнерство особливо важливе через прийняття нової редакції Кримінально–процесуального кодексу. Не випадково Олександр Терещук вважає сьогоднішнім головним завданням волинської міліції — налагодити ефективну роботу в режимі міжвідомчої взаємодії.
— У перші дні виникало багато запитань, — каже головний міліціонер області. — Сьогодні ж усі норми нового КПК відпрацьовані й діють. Що змінилося? Як на мене, кодекс більш демократичний до громадян, бо акумулював у собі основні положення Європейської конвенції з прав людини та рішення Європейського суду з прав людини.
Іще один пріоритет волинських правоохоронців — боротьба з хабарництвом, корупцією та розкраданням бюджетних коштів. Власне, таке доручення дав Президент України Віктор Янукович. Як результат — кожного кварталу до прокуратури спрямовують кілька справ про розкрадання державних коштів. Наприклад, торік виявили 15 хабарників–волинян. При цьому, не має значення ні посада, ні політичні вподобання чиновників. Це стосується як Волині, так і інших регіонів. Скажімо, минулого року в державі підрозділи ДСБЕЗ викрили майже 7 тис. злочинів цієї категорії. Розкрадачі завдали збитків на 2 млрд гривень, з яких забезпечено відшкодуванням близько 90 відсотків.
У контексті довіри громадян до міліції важливою є й взаємодопомога між органами та громадськістю. Мова насамперед про добровільні громадські формування на взірець «Варти порядку», які суттєво допомагають міліції в профілактиці злочинів. На Волині діє 89 громадських формувань із охорони громадського порядку і державного кордону, які налічують 2 598 членів, із них у сільській місцевості — 77 громадських формувань, у котрих — 1209 членів.
— Я зосереджую особливу увагу на таких формуваннях, їх робота вкрай важлива, — каже Олександр Терещук. — Наприклад, увечері активісти мають пройтися з міліціонером вулицями. Якщо правоохоронець трохи перегинає палку — зробити зауваження, попередити. От ходять чутки про розправу над затриманими, про катування, хоча я таке виключаю. То за наявності контролю з боку членів громадського формування такого ніколи не буде. Формування необхідні, тільки потрібно правильно з ними працювати.
Telegram Channel