Про роботу за 2012 рік і плани на нинішній розповів лучанам і представникам засобів масової інформації міський голова Микола Романюк (на фото)...
Про роботу за 2012 рік і плани на нинішній розповів лучанам і представникам засобів масової інформації міський голова Микола Романюк (на фото)
Євгенія СОМОВА
Міська влада торік працювала за 30 цільовими програмами, більшість із яких мали соціальне спрямування. І хоча рік, за словами Миколи Романюка, був нелегким, зробили чимало. Окрасою міста стали відкритий Луцький залізничний вокзал і капітально відремонтована Привокзальна площа. Вперше за роки незалежності було споруджено дитячий садок на 250 місць у 55-му мікрорайоні. У 2012 відкривалися додаткові групи й у діючих дошкільних закладах, амбулаторії загальної практики сімейної медицини у мікрорайонах, встановлювалися вуличні ліхтарі, проводився благоустрій міста. Для вирішення соціальних проблем залучалися підприємці. У місто йшли іноземні інвестиції, зменшилася кількість підприємств, які платять працівникам мінімальну зарплату. Як відомо, вирішення багатьох проблем залежить від наповнення міської казни. І в цьому є теж певні досягнення. Торік до бюджету надійшло на 246 мільйонів 700 тисяч гривень більше, ніж у 2011-му. Завдяки цьому майже 39,5 мільйона гривень було виділено на капітальний ремонт і реконструкцію закладів освіти, охорони здоров’я, житлового фонду, а також благоустрій міста. Значним навантаженням на бюджет лягло погашення середньострокової позики, отриманої у 2009—2010 роках. На це виділено майже 22,5 мільйона гривень із міської казни, що становить 2,6 відсотка від надходжень. Ще майже 35 мільйонів боргів треба віддати у цьому році. — Ці кошти могли б бути використані на благоустрій, капітальний ремонт інженерних мереж чи розвиток Луцька, — зазначив Микола Романюк. Звітуючи про зроблене, міський голова мимохідь згадав про те, що не вдалося зробити, але навіть не обмовився про слизькі тротуари, які нерегулярно очищалися від снігу, посипалися піщано-сольовою сумішшю. Серед нереалізованих планів мер назвав і будівництво сміттєсортувального цеху в селі Брище, виготовлення документації і передачу в міську власність колишнього військового містечка. Щоправда, запевнив, що в цьому році ці питання будуть вирішені, а невдовзі відбудеться й урочисте відкриття Центру надання адміністративних послуг. А ось розширення і впорядкування проспекту Волі залишається під знаком питання. Для виконання робіт потрібно 26 мільйонів гривень. Сума чимала. — Треба подумати, чи проводити благоустрій всього проспекту, чи його частини, — зазначив Микола Романюк. Знайшов він відповідь і на закид про «роздування штатів в апараті міської ради». За його каденції, наголосив Романюк, штат збільшився лише на одну людину. На жаль, лише кілька лучан із вщерть заповненого залу виявили бажання поспілкуватися з міським головою. Їхні запитання стосувалися проходження коштів через казначейство, самовільного облаштування стоянок автотранспорту у дворах будинків, а також ремонту тротуару біля першої поліклініки, зупинок громадського транспорту і, звісно, ремонту доріг. Міський голова запевнив, що не обійде увагою порушені проблеми, дасть вказівку своїм підлеглим вивчити їх і допомогти вирішити.